Krasnobród: Ławka Niepodległości oficjalnie odsłonięta

  • 01.01.2019, 10:10
  • ak
Krasnobród: Ławka Niepodległości oficjalnie odsłonięta Fot. Starostwo Powiatowe w Zamościu
W piątek, 28 grudnia w parku przy sanatorium w Krasnobrodzie została oficjalnie odsłonięta Ławka Niepodległości.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: starosta zamojski Stanisław Grześko, wicestarosta Witold Marucha, zastępca burmistrza Krasnobrodu Janusz Oś oraz dyrektor sanatorium  Wojciech Żurakowski. Obecni byli też mieszkańcy Krasnobrodu i kuracjusze.

Ławka Niepodległości powstała z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. To multimedialna konstrukcja, na której można przysiąść i wysłuchać m.in. fragmentów Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikujące powstanie niepodległego Państwa Polskiego, także tekstu „Szlak Wojny 1920 r.” i „Ułańskiej piosenki”.

Jedna z ławek Niepodległości dofinansowanych przez MON znajduje się również na Rynku Wielkim w Zamościu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe