Krasnobród: Mają 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej

  • 31.12.2019, 14:00 (aktualizacja 07.01.2019, 10:24)
  • ak
Krasnobród: Mają 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej Fot. ZS w Krasnobrodzie
Uczniowie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie będą mieli okazję zgłębiać wiedzę z biologii w nowoczesnej pracowni przedmiotowej. Pieniądze na jej wyposażenie zdobyli w konkursie „25 na piątkę z plusem!”.

Konkurs został ogłoszony w związku z jubileuszem istnienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Był adresowany do uczniów szkół podstawowych, których zadaniem było nakręcenie filmu pokazującego, jak młodzi ludzie wspólnie ze swoimi nauczycielami dbają o środowisko naturalne.

Materiał ZS w Krasnobrodzie spodobał się jurorom i przyznali szkole nagrodę w wysokości 35 tys. zł, które mają być wykorzystane na wyposażenie szkolnej pracowni biologicznej.

Film przygotowali: Wiktoria Bukała, Wiktoria Działa, Kinga Majdanik, Aneta Pastuszak, Kamila Powroźnik, Norbert Pasieczny i Paweł Macikiewicz pod opieką Joanny Burdy i Grażyny Nowosad. Montażem zajęli się nauczyciele: Grzegorz Piwko i Andrzej Czapla.

– 35 tysięcy złotych na wyposażenie pracowni biologicznej to zaskakujący, piękny prezent dla naszej szkoły. Jednak ten sukces nie wziął się znikąd. To efekt pracy wspaniałych nauczycieli- pasjonatów swojego zawodu i ambitnych, zaangażowanych w życie szkoły uczniów. Jestem z nich dumna – mówi Elżbieta Działa, dyrektor Zespołu szkół w Krasnobrodzie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 17 grudnia 2018 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. W imieniu szkoły nagrodę odebrała dyrektor Elżbieta Działa w towarzystwie uczniów i nauczyciela biologii Joanny Burdy.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe