Dołhobyczów: Młodzi Ukraińcy zatrzymani z fałszywymi dolarami

  • 28.12.2018, 10:56 (aktualizacja 28.12.2018, 11:19)
  • bw
Dołhobyczów: Młodzi Ukraińcy zatrzymani z fałszywymi dolarami YT
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, na przejściu granicznym w Dołhobyczowie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży zatrzymali kolejne osoby, które chciały przekroczyć granicę z fałszywymi banknotami. Młodzi Ukraińcy mieli przy sobie 8 podrobionych banknotów.

26 grudnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie do odprawy granicznej stawiło się dwóch obywateli Ukrainy. Podróżni podczas prowadzonej odprawy, przedstawili funkcjonariuszowi fałszywe banknoty, które miały pokryć koszty ich utrzymania na terytorium Polski. 

Młodzi Ukraińcy - 19-latek i 20-latek próbowali bezskutecznie przewieźć 7 banknotów o nominale 100 dolarów i 1 banknot 10-dolarowy

Banknoty nie miały żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

- Takich przypadków mamy kilkanaście w ciągu miesiąca na całej granicy z Ukrainą, ale i nie tylko. Proceder jest niestety nagminny, a banknoty bywają tak nieudolne podrabianie, że bez trudu jesteśmy w stanie bez problemu je rozpoznać - mówi porucznik Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG. 

Jak przyznaje rzecznik NOSG to już kolejne w ostatnim czasie próby przekroczenia granicy państwowej z fałszywymi pieniędzmi, a proceder nasilił się przed świętami. Wcześniej tego typu zdarzenia miały na innych przejściach granicznych.

 
bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe