Hrubieszów: Kino w HDK przyjazne niepełnosprawnym

  • 27.12.2018, 07:24
  • ak
Hrubieszów: Kino w HDK przyjazne niepełnosprawnym Fot. HDK
Są nowe, wyremontowane łazienki i specjalny podnośnik. W kinie Hrubieszowskiego Domu Kultury zakończyła się kilkumiesięczna inwestycja, która ułatwi życie osobom niepełnosprawnym.

Zadanie, którego koszt sięgnął 130 tys. zł udało się zrealizować dzięki dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Łazienki przy sali kinowej przeszły remont. Ponadto przy schodach zamontowała specjalna platforma, która ułatwi osobom niepełnosprawnym dostęp do szatni.

Do zrobienia w kinie jest jeszcze sporo. Wśród najpilniejszych potrzeb jest wymiana sceny i foteli używanych od otwarcia sali, czyli od 30 lat. Czy uda się to zrealizować? To zależy od możliwości finansowych placówki. 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe