Biłgoraj: Matematyczne awanse gimnazjalistów

  • 27.12.2018, 06:08
  • ak
Biłgoraj: Matematyczne awanse gimnazjalistów Fot. pixabay.com
Trzech uczniów ostatnich klas gimnazjum przy Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ awansowało do okręgowego etapu XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Ten konkurs przedmiotowy to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Uczestnicy Olimpiady Matematycznej Juniorów zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w olimpiadzie na poziomie ponadgimnazjalnym - jedynym konkursem matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce.

W tym roku do etapu okręgowego awansowało trzech biłgorajskich gimnazjalistów. To Tymoteusz Dec, Konrad Deryło i Piotr Łaba. Wszyscy uczą się matematyki pod okiem Doroty Kutryn.

Kolejną szansę na awans młodzi matematycy będą mieli po Nowym Roku. Etap okręgowy odbędzie się w Stalowej Woli 12 stycznia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe