Zamość: Maria Król odznaczona węgierskim Złotym Krzyżem Zasługi

  • 21.12.2018, 13:00 (aktualizacja 27.12.2018, 06:53)
  • ak
Zamość: Maria Król odznaczona węgierskim Złotym Krzyżem Zasługi Fot. Stowarzyszenie Krok za krokiem
To wyjątkowe wyróżnienie. Maria Król, szefowa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu została uhonorowana węgierskim Złotym Krzyżem Zasługi.

To odznaczenie przyznał zamościance prezydent Węgier. Uroczystość odbyła się we wtorek, 18 grudnia w Warszawie. Gospodarzem wydarzenia była ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzanna Kovacs. Spotkanie poprowadził Paweł Illés.

Maria Król została odznaczona w dowód uznania za działalność na rzecz rozwoju węgiersko-polskich relacji społecznych oraz popularyzację w Polsce metody Andreasa Petö (praca nad usprawnianiem dzieci z porażeniem mózgowym).

Poza Marią Król odznaczenie odebrali również: Tadeusz Donocik, współzałożyciel i prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, I wiceprezesowi Krajowej Izby Gospodarczej, Małgorzata Joanna Endres, członkini Stowarzyszenia „Amici Hungariae” w Starym Sączu, Agata Wsowska-Pawlik, dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie oraz Andrzej Małyszek, członek Stowarzyszenia Miłośników Rusi nad Łyną.

Uroczystość miała też wymiar lokalny. W środę (19 grudnia) w Urzędzie Miasta Zamość prezydent Andrzej Wnuk pogratulował odznaczonej prestiżowego wyróżnienia i mówił o trwałej współpracy węgierskiej z hetmańskim grodem. W spotkaniu uczestniczyli konduktorzy z Instytutu Andreasa Petö z Budapesztu i zaproszeni goście.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe