Gm. Horodło: Betlejemskie Światło Pokoju przekazane na Ukrainę

  • 20.12.2018, 11:09
  • ak
Gm. Horodło: Betlejemskie Światło Pokoju przekazane na Ukrainę Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Na poście w Zosinie (gm. Horodło) odbyła się w środę (19 grudnia) uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Polscy harcerze podarowali ogień ukraińskim skautom.

W tym spotkaniu na granicy wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu hrubieszowskiego, duchowieństwa oraz straży granicznej i służby celnej, ale też strażacy, policjanci i strażnicy miejscy.

Most w Zosinie to już tradycyjnie miejsce, gdzie co roku przed Bożym Narodzeniem z Polski na Ukrainę przekazywane jest Betlejemskie Światełko Pokoju.

Akcję zapoczątkowały w 1986 Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. W Polsce od 1991 roku prowadzą ją harcerze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe