Biłgoraj: Betlejemskie Światło Pokoju w starostwie

  • 20.12.2018, 16:03
  • ak
Biłgoraj: Betlejemskie Światło Pokoju w starostwie Fot. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Na ręce starosty Andrzeja Szarlipa grupa biłgorajskich harcerzy przekazała Betlejemskie Światło Pokoju.

Wizytę w starostwie złożyli członkowie 13. Starszoharcerskiej Drużyny „Pochodni”. Ogień z Betlejem odebrali od słowackich skautów i później rozpoczęli z nim wędrówkę pourzędach i instytucjach.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.  Światło to jest znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między ludźmi.

– Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach, aby taką inicjatywę podejmować, abyśmy prawdziwie odkrywali sens i istotę tego wyjątkowego świątecznego czasu. Wasza postawa jest bardzo budująca i próbuje nas zatrzymać w tej przedświątecznej gonitwie nad sprawami, które są w naszym życiu najistotniejsze. W imieniu wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego i swoim własnym życzę Wam spokojnych, błogosławionych i pełnych pokoju świąt Bożego Narodzenia. Niech ten pokój, który niesiecie w symbolu tego światła zagości w waszych sercach i w waszych rodzinach – mówił do harcerzy starosta Szarlip.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe