Robert Horbaczewski z Kroniki Tygodnia zdobywcą głównej nagrody w konkursie dla dziennikarzy

  • 19.12.2018, 13:23 (aktualizacja 19.12.2018, 13:31)
  • Kronika Tygodnia
Robert Horbaczewski z Kroniki Tygodnia zdobywcą głównej nagrody w konkursie…
"Szubert z pierwszej kadrowej" to reportaż autorstwa Roberta Horbaczewskiego, za który nasz redakcyjny kolega otrzymał główną nagrodę w konkursie „Lokalne media dla Niepodległej" na najlepszą publikację poświęconą 100-leciu odzyskania niepodległości.

Nagrodzony tekst Roberta Horbaczewskiego ukazał się w jednym z listopadowych wydań Kroniki Tygodnia.

CZYTAJ: SZUBERT Z PIERWSZEJ KADROWEJ

To opowieść o Franciszku Szubercie z Klemensowa, który jako żołnierz Pierwszej Kompanii Kadrowej wyruszył z podkrakowskich Oleandrów, aby walczyć o niepodległość Polski. Kierował oddziałami POW, bronił Ojczyzny w 1920 roku i trafił do sowieckiej niewoli. Choć osobiście znał Józefa Piłsudskiego i wielu notabli odrodzonej Rzeczpospolitej Polsce, był skromnym nauczycielem wiejskich szkół na Zamojszczyźnie. 

Jury konkursu dziennikarskiego ogłoszonego z okazji 100 rocznicy polskiej niepodległości doceniło kunszt naszego redakcyjnego kolegi. Robert Horbaczewski zdobył za swój reportaż główną nagrodę.  Takie same wyróżnienia otrzymali także: Paweł Puzio z „Dziennika Wschodniego” za artykuł „Roman Dmowski, mąż stanu" i Leszek Wiśniewski z czasopisma „Skok za Horyzont" za artykuł „Bohaterowie nieromantyczni - zapomniany współtwórca Niepodległej - Maurycy Zamoyski”.

Konkurs organizowało Stowarzyszenie Polska Samorządna pod patronatem Przemysława Czarnka, wojewody lubelskiego.

Więcej o nagrodzie dla Roberta Horbaczewskiego w kolejnym wydaniu Kroniki Tygodnia. Nagrody zostały wręczone we wtorek (18 grudnia) podczas uroczystej konferencji w siedzibie TVP Lublin.

Kronika Tygodnia

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polka
Polka 19.12.2018, 15:15
Brawo! Życzymy dalszych sukcesów.

Pozostałe