Krynice: Bożonarodzeniowy kiermasz dla afrykańskich dzieci

  • 19.12.2018, 13:13
  • ak
Krynice: Bożonarodzeniowy kiermasz dla afrykańskich dzieci Fot. SP w Krynicach
To już 10-letnia tradycja, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Krynicach wspierają dzieci z Afryki w ramach akcji „adopcja serca”. W tym roku po raz pierwszy pieniądze na ten cel zbierano podczas bożonarodzeniowego kiermaszu.

Świąteczne ozdoby wykonane przez młodych ludzi ze szkoły w Krynicach można było kupować w ostatnią niedzielę (16 grudnia) po każdej z mszy w miejscowym kościele. Zainteresowanie było ogromne. 

Stroiki, aniołki oraz świąteczne kartki można było nabyć za niewielkie kwoty, od 5 do 50 złotych. W sumie udało się zebrać prawie 2 tys. zł. Cały dochód zostanie przekazany na "adopcję serca".

Przez kilka lat uczniowie z Krynic wspierali w ten sposób Alexię z Rwandy, a gdy dorosła i się usamodzielniła, zaczęli się "opiekować" 14-letnim Charles'em. 

 

ak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe