Meble Polskie

  • 18.12.2018, 15:02 (aktualizacja 15.02.2019, 11:47)
  • bw
Meble Polskie
Meble Polskie to przedsiębiorstwo, które istnieje na rynku nieprzerwanie od 1992 roku. Firma zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych, materacy oraz łóżek.

Przedsiębiorstwo Meble Polskie od początku swojej działalności stawia na rozwój i podwyższanie standardów. Pierwszymi oddziałami firmy były punkty w Biłgoraju przy ul. Cichej 1 oraz w Zamościu przy ul. Szczebrzeskiej 27.

Już po 6 latach firma rozszerzyła ofertę, rozpoczynając produkcję materacy. W 2004 r. przedsiębiorstwo zakupiło dawny budynek SKR-u w miejscowości Zawada, co było decyzją kluczową dla rozwoju firmy.

Zakład w Zawadzie jest jednym z nielicznych w Polsce posiadających w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, maszyny i automaty produkujące półprodukty. W trosce o jakość, każdy z mebli opuszczających zakład przechodzi szczegółową kontrolę. W zakładzie zatrudnionych jest ponad 430 wykwalifikowanych pracowników – w tym ponad 100 kobiet. Do dyspozycji pracowników pozostaje ponad 200 komputerów i 120 kamer. Dzięki doświadczeniu kadry i zautomatyzowanym metodom produkcji codziennie zakład opuszcza średnio 14 tirów mebli tapicerowanych. Meble te cieszą się zaufaniem klientów i kupowane są w całej Europie: od Adriatyku po Skandynawię.

Meble Polskie nie przestają się rozwijać. Wiosną 2018 roku rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcyjnego. Nowy zakład to 18500m2 hal produkcyjnych oraz 6000m2 magazynu wysokiego składowania na 11 tys palet.

 – Podjęliśmy decyzję o zakupie 4 ha działki przy ul. Strefowej w Zamościu i budowie nowej fabryki mebli. To będzie jedna z nowocześniejszych fabryk w Polsce. Znajdzie tam pracę wielu wykwalifikowanych specjalistów: szwaczek, tapicerów, informatyków, automatyków-robotyków, technologów, operatorów maszyn czy planistów. Chcemy podążać za najnowszymi trendami i oferować klientom produkty o jeszcze lepszej jakości – podkreśla Janusz Fijałek właściciel firmy Meble Polskie. 

bw

Podziel się:


Pozostałe