Parillus ze Stadniny Koni w Białce

  • 18.12.2018, 14:57
  • bw
Parillus ze Stadniny Koni w Białce
Parillus to młody roczny ogier rasy czystej krwi arabskiej, wyhodowany przez Małopolską Hodowlę Roślin Sp. z o.o. Stadninę koni Białka. Wyróżnia się smukłą sylwetką i nienagannym ruchem. Mimo młodego wieku został wyróżniony na wielu pokazach i championatach.

Parillus został wyhodowany przez działającą od 1981 roku stadninę koni czystej krwi arabskiej w Białce, która podlega pod Małopolską Hodowlę Roślin Sp. z o.o. Jego matka to wyhodowana w macierzystej stadninie klacz Parilla, a ojcem jest utytułowany, należący do saudyjskiej stadniny Athbah Stud ogier Ascot. 

Parillus już od początku wyróżniał się na tle pozostałych źrebiąt z rocznika. Ten gniady, młodziutki ogier został obdarzony przez naturę bardzo szlachetną głową o ogromnych ciemnych oczach, smukłą szyją i długimi nogami i co kluczowe u koni arabskich –  fantastyczym ruchem. 

Jak przyznają właściciele stadniny, chociaż Parillus dopiero zaczyna swoją karierę pokazową to był już prezentowany na wielu pokazach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Wygrał nagrody m.in. na Narodowym Pokazie Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce czy Czempionacie Świata we Francji. Największe laury zebrał jednak na pokazie organizowanym przez macierzystą stadninę. Podczas Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce, jedynego tak dużego championatu na skalę europejską, jednogłośnie zdobył Złoty Medal Ogierków Rocznych oraz tytuł Najlepszego Konia Pokazu. 

 – Mamy nadzieję, że użycie Parillusa w hodowli da oczekiwany postęp naszej stadninie. Z  niecierpliwością oczekujemy na przyszłe potomstwo tego wspaniale zapowiadającego się ogierka – mówi Bogdan Szumański, prezes Małopolskiej Hodowli Roślin Sp. z o.o.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe