Biłgoraj: Wychowankowie Tęczowej Malarni MDK znów wśród najlepszych

  • 22.12.2018, 08:00
  • ak
Biłgoraj: Wychowankowie Tęczowej Malarni MDK znów wśród najlepszych Fot. MDK Biłgoraj Anna Świca wraz ze swoimi nagrodzonymi wychowankami.
Przybywa sukcesów na koncie artystów, którzy swoje talenty kształcą w Tęczowej Malarni prowadzonej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju przez Annę Świcę. Kolejne nagrody i wyróżnienia jej podopieczni zdobyli podczas VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój anioł - na drogach do wolności" zorganizowanym przez MDK im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie.

Na konkurs nadesłano 370 prac płaskich i przestrzennych z 38 placówek całej Lubelszczyzny. Szóstka młodych artystów z biłgorajskiego MDK, osobiście odebrała nagrody podczas podsumowania konkursu, które odbyło się w piątek 14 grudnia. 

Nagrodę w kategorii przedszkoli otrzymała Olga Skubis, zaś wyróżnienie Julianna Sołtys. W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych, spośród siedmiu przyznanych nagród, aż cztery zdobyli podopieczni Anny Świcy. Laureatami konkursu w Krasnymstawie zostali:: Katarzyna Sudoł (lat 11), Olga Goch (lat 11), Martyna Mendyk (lat 12) i Jakub Furmanek (lat 10). Wyróżniono także prace wykonane przez Zuzannę Dobrzyńską (lat 9) i Franciszka Gnypa (lat 10).

Nagrodę zdobyła również 16-letnia Patrycja Różańska. Praca tej młodej artystki była oceniana w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Do wystawy zakwalifikowano ponadto obrazki 6-letniej Marysi Gnyp i 11-letniej Natalii Kluchy.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe