Tarnawatka: Seniorze, nie siedź w domu

  • 25.12.2018, 07:00 (aktualizacja 28.12.2018, 11:49)
  • roh
Tarnawatka: Seniorze, nie siedź w domu Fot. pixabay.com
Zaplanowano zajęcia z robótek ręcznych dla kobiet i odlewania świec dla mężczyzn. Warsztaty kulinarne i zajęcia z wizażystką. Będzie można potańczyć i pośpiewać. Seniorzy z gminy Tarnawatka, jeśli zechcą, nie będą się nudzić.

W projekcie "Klub seniora w gminie Tarnawatka" udział weźmie 60 mieszkańców gminy, którzy przekroczyli 60 lat życia.

 – W gminie działa klub seniora, ale z tym projektem chcemy dotrzeć do osób, które do tej pory nie uczestniczyły w tych działaniach. Rekrutacja do projektu wciąż trwa. Czekamy szczególnie na mężczyzn – mówi Monika Szczepaniuk, odpowiedzialna za projekt.

Projekt przewiduje powstanie dwóch klubów seniora, które działać będą w budynku GOK-u w Tarnawatce oraz przy świetlicy wiejskiej w Tarnawatce-Tartaku.

Zajęcia dla seniorów rozpoczną się wiosną przyszłego roku i będą trwały blisko dwa lata.  Zaplanowano zajęcia sportowe (m.in. nordic walking, basen), kurs dbałości o wygląd (m.in. z kosmetyczką i wizażystką), zajęcia z rękodzieła (dla kobiet: m.in. robótki ręczne, tkactwo; dla mężczyzn: m.in. obróbka drewna, rzeźba w drewnie, zdobienie odlewów woskowych, gipsowych). Seniorzy będą mogli uczestniczyć w warsztatach wokalnych i kulinarnych z elementami zdobienia stołów. Zaplanowano pogadanki i warsztaty na temat zdrowego stylu życia, konsultacje z lekarzem, pielęgniarką, prawnikiem. A także wycieczki i wieczorki taneczne. Projekt został dofinansowany ze środków unijnych.

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe