Krasnobród: Zakolędują w Będzinie. Wyniki eliminacji w KDK

  • 17.12.2018, 11:00 (aktualizacja 17.12.2018, 11:08)
  • ak
Krasnobród: Zakolędują w Będzinie. Wyniki eliminacji w KDK Fot. KDK
Franciszek Barnowski z Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, Julia Fijałkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach, Chór Muzyki Dawnej "Musicus" z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej i zespół wokalno-instrumentalny "Krasnobrodzki Gospel" z Krasnobrodzkiego Domu Kultury będą reprezentować nasz region w finale 25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Takie są wyniki eliminacji, które odbyły się w sobotę (15 grudnia) w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Wzięło w nich udział 39 wykonawców, solistów i zespołów. 

Komisja festiwalowa wybrała czwórkę reprezentantów, którzy pojadą do Będzina, ale też przyznała pięć wyróżnień. Ich laureatami zostali: Aleksandra i Sławomir Karwańscy ze Szkoły Podstawowej w Gródku, Anna Chmielowiec i Maciej Gacek z parafii pod wezwaniem św. Anny w Trzęsówce, Julia Stepaniuk z Centrum Muzycznego "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim, Aleksandra Bartoszczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu i reprezentujący tę samą placówkę zespół wokalny "Iskierki".

Laureaci oprócz nominacji otrzymali nagrody finansowe, a wyróżnieni upominki ufundowane przez organizatorów eliminacji z KDK.

Finał jest planowany na połowę stycznia. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert galowy w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w będzińskim osiedlu Syberka. Oprócz laureatów z Krasnobrodu wezmą w nich udział także wykonawcy, którzy zdobyli nominacje podczas prawie 40 eliminacji regionalnych, organizowanych w Polsce, a także na Białorusi, Litwie i Ukrainie. 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe