Bądźmy wszyscy razem. Zamojska wigilia 2018

  • 16.12.2018, 17:18 (aktualizacja 18.12.2018, 08:12)
  • ak
Bądźmy wszyscy razem. Zamojska wigilia 2018 Fot. A. Szewc
Nikt nie odszedł głodny, bo na stołach pojawiło się bardzo wiele potraw. Było też wspólne dzielenie się opłatkiem, mnóstwo serdecznych życzeń, ciepłych słów i uśmiechów. Dzisiaj (niedziela, 16 grudnia) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna miejska wigilia.

 

To spotkanie mieszkańców miasta odbywa się od lat. Zainicjowała je Małgorzata Czerniak, a w przedsięwzięcie chętnie włączyli się też inni zamojscy restauratorzy, cukiernicy, piekarze.

Podczas dzisiejszej wigilii, jak co roku, nie zabrakło kolęd, obecni byli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Andrzejem Wnukiem na czele, a także biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Na świąteczne spotkanie przybyło też bardzo wielu mieszkańców miasta.

 

ak

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe