Zamość: Leczą bez bólu. Szpital ma na to certyfikat

  • 13.12.2018, 11:00 (aktualizacja 18.12.2018 11:04)
  • ak
Zamość: Leczą bez bólu. Szpital ma na to certyfikat Fot. pixabay.com
Poważne choroby są niemal nierozerwalnie związane z bólem. Ale współczesna medycyna ma sposoby na to, by go łagodzić. I dobrze, że jeśli je wykorzystuje. Tak, jak to się dzieje w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym, który kolejny już raz otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu".

To zaświadczenie do zamojskiego szpitala trafiło już po raz trzeci. Przyznaje je Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Certyfikaty przyznawane są placówkom, które spełnią określone kryteria i przez to "przyczynią się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego".

Warunki, jakie należy spełnić, to m.in. prowadzenie monitoringu natężenia oraz leczenia bólu u wszystkich pacjentów, informowanie chorych o możliwości i metodach uśmierzania i leczenia bólu, monitorowanie działań niepożądanych.

Cały personel zamojskiego szpitala, zarówno lekarze, jak i pielęgniarki, przeszedł szkolenie e-learningowe przeprowadzone przez wykładowców z PTBB. Wszyscy zdali egzamin.

– Dzięki szkoleniom wprowadzamy nowe leki i metody leczenia bólu, na przykład blokady nerwów pod kontrolą ultrasonografii. Stosując metody analgezji multimodalnej, poprawiamy skuteczność i zmniejszamy ilość powikłań. Stosowanie uśmierzania bólu w naszym szpitalu poprawia zadowolenie pacjentów z jakości leczenia” – wyjaśnia dr Anna Radlińska, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, koordynator programu „Szpital bez bólu” w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zenon
zenon 11.01.2019, 20:28
Baju Baju BAJ
Zamoscianin
Zamoscianin 13.12.2018, 11:38
Kłamstwo wstyd ci wy wypisujevie szpital bez bólu mój tato umierał w meczarni. Gdy nie stwierdzono u niego raka to wysyłali go po kroplowce do domu zamiast zrobić szczegółowe badania do tego robiąc łaskę że oni tam pracują ą teraz mój tato nie żyje. Inne szpitale się śmieją co robią u was w szpitalu leżą??? Nawet sam się przekonałem..

Pozostałe