Józefów: Bożonarodzeniowy konkurs w bibliotece rozstrzygnięty (WYNIKI)

  • 13.12.2018, 09:00
  • ak
Józefów: Bożonarodzeniowy konkurs w bibliotece rozstrzygnięty (WYNIKI) Fot. pixabay.com
Oficjalne, uroczyste ogłoszenie wyników ma się odbyć dzisiaj, ale już wiadomo, kto został nagrodzony, a kto wyróżniony w konkursie charytatywnym „Boże Narodzenie. Tradycje i współczesność”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie.

Prace zostały przez jury ocenione we wtorek (11 grudnia), a dzisiaj odbędzie się ich kiermasz przygotowywany przez miejscową Caritas. Ogłoszenie wyników połączone będzie z koncertem kolęd Kwartetu ze Zwierzyńca.

Uczestnicy konkursu mogli wykazać się w części literackiej albo plastycznej.

Zadaniem literatów było napisanie opowiadania lub wiersza o tym "Jak wyglądałby świat, gdyby nie było świąt Bożego Narodzenia", "Moje Boże Narodzenie" albo "Dawne bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje". Nagrodzone zostały Anna Koman ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim i Zofia Rorat z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie. 

Do konkursu plastycznego uczestnicy mogli zgłaszać ozdoby świąteczne, choinkowe, stołowe i przestrzenne, w tym zabawki, pająki, aniołki, stroiki, girlandy czy hafty, a także wykonane dowolną techniką karty bożonarodzeniowe. Komisja wyłoniła ponad 30 laureatów nagród. W kategorii dzieci zą to: Magdalena Masłowska, Zuzanna Świst, Damian Kula, Dawid Waśko, Miłosz Pastuszek i Amelia Zakrzewska z Przedszkola w Józefowie, Kinga Żołynia, Wiktor Sobań, Błażej Puźniak i Małgorzata Zając z Przedszkola w Majdanie Nepryskim, a także klasa I i Paulina Bojarska ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim oraz Maja Podolak, Wojciech Robaczewski, Igor Lis, Zuzanna Głowacka, Maja Bielańska, Nikodem Zaśko, Anna Studnicka, Amelia Murzacz, Malwina Słupska i Lilianna Łokaj ze Szkoły Podstawowej w Józefowie. 

Wśród dorosłych plastyków najwyżej oceniono prace, które wykonali: Jadwiga Cichocka, Zbigniew Momot, Małgorzata Bielak, Marek Książka, Urszula Pyć, Leszek Kula, Dariusz Litwin, Barbara Radymiak i Iwona Borowiec z WTZ oraz Andrzej Rój, Marzena Koman, Maria Kwiatkowska, Arkadiusz Sobstyl, Jan Momot, Danuta Giebułtowicz i Janusz Gontarz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Józefowie. 

Uroczyste podsumowanie konkursu dziś o godz. 10.30 w józefowskiej bibliotece.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe