Hrubieszów: Pomoc dla najuboższych. Będą paczki z żywnością

  • 15.12.2018, 08:00
  • ak
Hrubieszów: Pomoc dla najuboższych. Będą paczki z żywnością Fot. pixabay.com
Zaraz po niedzieli w Hrubieszowie wydawane będą paczki żywnościowe dla najuboższych mieszkańców miasta.

Dystrybucją artykułów spożywczych z unijnego programu pomocy zajmuje się Stowarzyszenie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „KRES” w Hrubieszowie. Skierowania na paczki wydawał zaś Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Po żywność można we wtorek, środę i czwartek (18, 19, 20 grudnia) zgłaszać się od godz. 9 do 14 do Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Ciesielczuka 2 .

Z pomocy mogą skorzystać osoby, których dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej, czyli odpowiednio:

  • dla osoby samotnie gospodarującej –1402,00 zł netto,
  • dla osób w rodzinach – 1056,00 zł netto na osobę w rodzinie

oraz znajdujące się w trudnej sytuacji  spowodowanej przez m.in. ubóstwo, bezrobocie, bezdomność, niepełnosprawność (spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe