Warsztaty z programowania w środowisku gry Minecraft

  • 11.12.2018, 11:43 (aktualizacja 14.12.2018, 18:45)
  • RoboNauka.pl
Warsztaty z programowania w środowisku gry Minecraft
Warsztaty z programowania w środowisku gry Minecraft są w tym roku najchętniej wybieranym kursem z oferty Robonauka.pl. Jak mówi właściciel – Tomasz Jagi – to prawdziwy hit tego roku. Firma działa na zamojskim rynku edukacyjnym od pięciu lat. Oferuje szereg kursów głównie z zakresu nauki programowania, budowania robotów i elektroniki. Najmłodsi uczestnicy mają nieco ponad 6 lat, ale są też zajęcia dla młodzieży.

Programowanie kojarzy się z elitarnym zajęciem grupy specjalistów. Jak tak małe dzieci można uczyć tak skomplikowanych rzeczy? Jest kilka ważnych elementów, które zgrane dają super efekty. Po pierwsze to środowisko, w którym dzieci pracują, musi być im znane,  intuicyjne i atrakcyjne jak np. gra Minecraft czy specjalne zestawy klocków LEGO do budowania i programowania robotów.

Wprowadzenie do programowania powinno być intelektualną zabawą, która sprawi dzieciom dużo radości z napisanego i działającego kodu. Dla dzieci najlepiej sprawdzą się proste języki wizualne, kod układany jest z obrazkowych bloków. Bloki te, to tak naprawdę symbole instrukcji występujących w każdym języku programowania, np.: pętle, warunki,  zmienne. Pisząc kod dla robotów z klocków LEGO lub wirtualnych w grze, uczą się rozwiązywać zadania programistyczne. W kolejnym kroku język będzie bardziej "poważny", ale zdobyte umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów są uniwersalne. Kolejną ważną rzeczą są odpowiednie materiały i zadania, by dzieci chętnie je rozwiązywały oraz odpowiednia kadra prowadząca zajęcia.

Więcej o Warsztatach i ofercie firmy na: https://www.robonauka.pl/

RoboNauka.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe