Stowarzyszenie Zamość 4x4

  • 11.12.2018, 11:14 (aktualizacja 11.12.2018, 11:31)
  • bw
Stowarzyszenie Zamość 4x4
Stowarzyszenie Zamość 4x4 powstało w 2015 roku z inicjatywy pasjonatów imprez offroadowych, ochrony przyrody i promowania piękna Roztocza. Organizacja masiedzibę w budynku przy ulicy Okrzei 32 w Zamościu. Prezesem stowarzyszenia jest Sebastian Grela, Zastępcą Arkadiusz Zbyryt, Skarbnikiem Marcin Szewczuk, a funkcję sekretarza pełni Jarosław Kuchta "Drzewiasty".

Głównymi zadaniami Stowarzyszenia Zamość 4x4 są: rozwijanie i propagowanie jazdy samochodami terenowymi, organizacja imprez charytatywnych, propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska, promowanie walorów turystycznych, przyrodniczych i historycznych Zamojszczyzny i Roztocza. Stowarzyszenie ponadto uczestniczy w rajdach i imprezach off-roadowych na terenie całego kraju. – Grupę ponad 20 pasjonatów off-roadu z Zamościa i okolic połączyła także pasja do pomagania. Wspiera nas wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym możemy zrzeszać środowisko, ale też robić coś dobrego dla innych – mówi Jarosław Kuchta, sekretarz stowarzyszenia, leśnik i przewodnik po Roztoczu.

Stowarzyszenie każdego roku angażuje się w akcje charytatywne w całym regionie. Każdej wiosny, podczas akcji "Czyste lasy Zamojszczyzny" członkowie Stowarzyszenia organizują sprzątanie lasów Zamojszczyzny i uwrażliwiają na problem zaśmiecania terenów zielonych. Jedną z głównych imprez Stowarzyszenia jest doroczna Integracja "Dla Choinki". W niedzielę, 16 grudnia po raz 8 na piaskowni w Mokrem zorganizuje VIII Ogólnopolską Terenową Integrację "Dla Choinki". Miłośnicy offroadu, quadów i terenowych emocji jak co roku podczas zawodów zbierać będą pieniądze na prezenty świąteczne dla domów dziecka z całego regionu ale również innych ośrodków potrzebujących wsparcia. Członkowie Stowarzyszenia angażują się także w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, włączając się do zbiórki. 

 Stowarzyszenie przy organizacji wydarzeń i imprez współpracuje z nadleśnictwami Zwierzyniec, Tomaszów Lub., Strzelce, Krasnystaw, Gminą Zamość oraz Miastem

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe