Hrubieszów: Nagrody jesieni rozdane

  • 12.12.2018, 07:03
  • par
Hrubieszów: Nagrody jesieni rozdane
80 prac plastycznych wykonanych przez 23 autorów z całej Polski ocenili jurorzy konkursu "Najciekawsza praca roku". Po raz kolejny zorganizował go Hrubieszowski Dom Kultury.

Konkurs podsumowano 30 listopada podczas inauguracji Jesieni Plastycznej. Zgłoszone do konkursu prace ocenili Marek Rzeźniak – artysta malarz z Zamościa i Alfred Przybysz – grafik z Hrubieszowa, a także dyrektor HDK Emilia Feliksiak i komisarz konkursu Andrzej Marut

Za pracę roku jurorzy uznali obraz olejny "Czas Apokalipsy" Artura Łukasiewicza z Hrubieszowa. Malarz otrzymał nagrodę burmistrza Hrubieszowa za "kolorystykę i odważną ekspresję roztoczańskiego pejzażu". Drugą nagrodę burmistrza przyznano Annie Świcy z Biłgoraja za ukazanie bogactwa architektury sakralnej w obrazie olejnym "Wnętrze kościoła". 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe