Zamość: Rekordowy Wieczór Dobroczynności

  • 10.12.2018, 13:00
  • ak
Zamość: Rekordowy Wieczór Dobroczynności Fot. Robert Głąb
Aż 11 tysięcy 366 złotych udało się zebrać podczas zorganizowanego w czwartek (6 grudnia) VI Wieczoru Dobroczynności OdDam. Został przygotowany przez wychowanków i pracowników placówek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”, a dochód będzie wykorzystany na rzecz budowy przy ul. Kresowej 24 w Zamościu „Rodzinnego Domu” ‒ Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

W Sali Kryształowej Artis Hotel&Spa zebrało się w mikołajkowy wieczór mnóstwo gości, m.in. Magdalena Dołgan, wiceprezydent Zamościa, Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta i Witold Marucha, wicestarosta zamojski. Obecni byli również radni wojewódzcy Maria Gmyz i Krzysztof Gałaszkiewicz.

Zgromadzonych witała Maria Król, prezes Stowarzyszenia "Krok za Krokiem". Dla gości wystąpili artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Swoje talenty zaprezentowali też uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”. Zaśpiewali i zagrali też uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej.

W przerwach, podobnie jak w latach ubiegłych, goście przekazując darowizny do specjalnie przygotowanych kul stawali się właścicielami przedmiotów pogrupowanych w różnych kategoriach m.in.: spiżarnia, strefa piękna i zdrowia, antykwariat, galeria sztuki, biżuteria, czy cuda nie widy.

Ważnym momentem Wieczoru Dobroczynności było uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą I etapu budowy. Inwestycję realizować ma firma Budmat. Na początek ma być zmodernizowany istniejący na ul. Kresowej 24 budynek, który stanie się siedzibą WTZ. Koszt tej części inwestycji to 5,6 mln zł, a całości - ok.15 mln złotych.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przekazali swoje dary na Wieczór Dobroczynności, a w szczególności jubilerowi Dariuszowi Królikowskiemu, który wykonał przepiękne złote serduszko, również Jerzemu Tyburskiemu za obraz „Trębacz” oraz oddziałowi lubelskiemu Narodowego Banku Polskiego za kolekcjonerskie monety. Biżuterię ofiarowała Galeria pod Arkadami, Paweł Fajdek książkę z autografem, a skoczek Piotr Żyła swoje zdjęcie z podpisem. 

Od lat wielkim przyjacielem Stowarzyszenia "Krok za krokiem" jest także Tadeusz Kończyński, właściciel Hotelu Artis, który na organizację Wieczoru Dobroczynności udostępnia swój obiekt.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szarak
szarak 10.12.2018, 14:40

"mnóstwo gości" to znaczy ,że zwykły mieszkaniec nie mógł wejść i coś przekazać? jeżeli tak to trzeba w informacji podać "zaproszonych", cel imprezy jak najbardziej godny uznania

Pozostałe