I po Hetmanie. Zamiast pociągu Intercity jeździ szynobus

  • 11.12.2018, 06:43
  • Mariusz Parol
I po Hetmanie. Zamiast pociągu Intercity jeździ szynobus Od 9 grudnia z Hrubieszowa do Rzeszowa kursuje taki szynobus.
Potwierdziły się obawy dotyczące czasowej likwidacji bezpośredniego połączenia kolejowego Hrubieszowa z Krakowem, Wrocławiem i Szczecinem. Od 9 grudnia pociąg zawiezie pasażerów do Rzeszowa, a tam będą musieli przesiąść się na dalekobieżny pociąg Intercity z Przemyśla do Wrocławia, Jeleniej Góry i Szczecina.

Tak jak pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" w sierpniu i wrześniu tego roku, w obowiązującym od 9 grudnia rozkładzie jazdy nie ma już bezpośredniego dalekobieżnego pociągu IC "Hetman" relacji Hrubieszów – Jelenia Góra. Zniknęło jedyne kolejowe połączenie dalekobieżne  Zamojszczyzny z południową i zachodnią Polską. Na decyzję o likwidacji tego połączenia  wpłynął "czasowy brak możliwości obsługi połączenia taborem PKP Intercity S.A.", "wynikający z niewystarczającej liczby lokomotyw spalinowych w dyspozycji spółki" –napisano w komunikacie wydanym przez przewoźnika.

Obecnie pociągiem z Hrubieszowa można dojechać bez przesiadek jedynie do Rzeszowa. Podróżni, którzy wybierają się koleją do Krakowa lub Wrocławia, będą musieli w Rzeszowie przesiąść się do innych pociągów. Np. pociągu InterCity "Chełmoński" z Przemyśla do Jeleniej Góry. Przesiadka ta może być dość uciążliwa, ponieważ dworzec w Rzeszowie jest trakcie przebudowy. Podróżni mogą mieć jeszcze jeden kłopot: o ile pociąg z Hrubieszowa i pociąg z Przemyśla do Jeleniej Góry zatrzymają się przy tym samym peronie, o tyle pociąg z Jeleniej Góry do Przemyśla i pociąg Rzeszów – Hrubieszów już nie! Jeden odjeżdża z peronu 2, a drugi z peronu 3.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mobilny
mobilny 19.12.2018, 16:13
A miało być przywracanie lokalnych połączen. A tu likwidacja PKS i zwijanie PKP
zaduma
zaduma 11.12.2018, 12:15
a gdzie Poseł? ? gdzie jego aktywność i obrona interesów ludzi którzy go poparli? co nowego i nierealnego wymyśli teraz przed wyborami? oj biedne nasze strony! no ale cóż, robi się dobrze tylko dla niektórych tak jak prezes nakazuje, nagradza się ciepłymi posadkami; może kochani Mieszkańcy czas przetrzeć oczy przed wyborami i już powoli zmieniać dobrą zmianę

Pozostałe