Susiec: Gmina zamieni się za drogę

  • 12.12.2018, 07:00
  • roh
Susiec: Gmina zamieni się za drogę Droga do ośrodka biegnie po prywatnym gruncie
Władze gminy Susiec chcą uporządkować własność drogi dojazdowej do ośrodka wypoczynkowego PKP w Suścu oraz lasów państwowych. Dziś droga dojazdowa biegnie po gruntach, które należą do rodziny wójta Naklickiego. Radni zgodzili się na zmianę działek.

Chodzi o pokrytą asfaltem ulicę Polną, która jest drogą dojazdową do dawnego ośrodka wypoczynkowego dla pracowników PKP w Suścu oraz do lasów państwowych.

 – Moja rodzina nabyła te grunty w 2002 lub 2003 roku już w takim stanie. Do tej pory nie było to uregulowane, ponieważ nie było takiej potrzeby. Kiedy PKP przekazywało drogę na mienie gminy, okazało się, że część działek należących do mojej rodziny jest w tej drodze – wyjaśnia Zbigniew Naklicki, wójt gminy Susiec.

W kwietniu ubiegłego roku gmina Susiec przejęła nieodpłatnie od PKP dawny ośrodek.  (PKP zastrzegło, że obiekty mogą być wykorzystane na cele publiczne, społeczne i charytatywne, a gmina nie może ich sprzedać ani prowadzić tam działalności gospodarczej przez 5 lat). Początkowo jedno z katolickich stowarzyszeń miało prowadzić tam dom rekolekcyjny dla młodzieży. Z planów nic nie wyszło. Teraz gmina ma plan, aby w obiekcie powstał Sanatoryjny Dom Spokojnej Starości dla bogatych emerytów.

Jak mówi wójt, po przejęciu ośrodka na rzecz gminy pojawiła się konieczność uporządkowania bałaganu prawnego związanego z dojazdem.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe