Zamość: Bądźmy razem. Zaproszenie na wigilię

  • 14.12.2018, 07:00 (aktualizacja 17.12.2018, 11:02)
  • bw
Zamość: Bądźmy razem. Zaproszenie na wigilię Fot. B. Wojnarowski/Archiwum
To wyjątkowe, świąteczne spotkanie mieszkańców Zamościa odbędzie się już po raz 12. Tegoroczna miejska wigilia pod hasłem "Bądźmy wszyscy razem" jest planowana na niedzielę 16 grudnia. Rozpocznie się na Rynku Wielkim o godz. 16.

Zamościanie spotkają się przy stajence, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia. Bożonarodzeniowe życzenia mieszkańcom miasta złożą prezydent Andrzej Wnuk oraz biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Podczas miejskiej wigilii tradycyjne polskie kolędy zaśpiewają członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna".

Wigilii towarzyszyć będzie kiermasz ozdób świątecznych dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury (początek o godz. 14), a Muzeum Zamojskie wystawi kolekcję szopek. 

Razem z mieszkańcami kolędy zaśpiewają m.in. muzycy ze Szkoły Muzycznej Yamaha, Chór Ziemi Zamojskiej "Contra" oraz Zespół Muzyczny "Knieja". 

Zamojską wigilię tradycyjnie zakończy poczęstunek dla zgromadzonych, który zapewnią zamojscy restauratorzy, cukiernicy i piekarze. Nie zabraknie potraw kojarzonych ze świętami: kapusty, barszczyku, a także ciast i słodkości. Wigilijne spotkanie poprowadzą Janusz Kawałko i Łukasz Kot

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe