Z Józefowa do Fryszarki nową drogą

  • 8.12.2018, 06:00
  • ak
Z Józefowa do Fryszarki nową drogą Fot. Nadleśnictwo Józefów
Kiedyś to była droga szutrowa, teraz położony został na niej asfalt. Ostatniego dnia poprzedniego miesiąca odbyło się oficjalne otwarcie 4-kilometrowej trasy z Józefowa do Fryszarki.

Zanim nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi na tej gminno-leśnej trasie w Nadleśnictwie Józefów odprawiona została uroczysta msza święta. Nabożeństwu w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przewodniczył ksiądz Zenon Mrugała.

Budowa drogi była realizowana w ramach programu współpracy leśno-samorządowej. Na realizację tej inwestycji Lasy Państwowe przeznaczyły około 7 mln zł.

Uroczystego otwarcia drogi i przecięcia wstęgi dokonali m.in. posłanka Agata Borowiec, Piotr Młynarczyk i Mirosław Potapiuk z kierownictwa Lasów Państwowych, a także burmistrz Józefowa Roman Dziura, jego zastępca Ryszard Ostasz oraz józefowski nadleśniczy Stanisław Nawrocki.

Tego samego dnia posadzona też została lipowa „Aleja Niepodległości”, przy której znalazł się obelisk z tabliczką upamiętniającą to wydarzenie.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe