Z Hrubieszowa na Mazowsze. Zlikwidowano fabryczkę papierosów

  • 07.12.2018, 12:30
  • ak
Z Hrubieszowa na Mazowsze. Zlikwidowano fabryczkę papierosów Fot. NOSG
Funkcjonariusze straży granicznej z Hrubieszowa wspierani przez śledczych z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli i zlikwidowali na Mazowszu nielegalną fabrykę papierosów.

Akcja została przeprowadzona w zeszłym tygodniu. Pogranicznicy zatrzymali 27-letniego Ukraińca, który był podejrzewany o nielegalną produkcję papierosów. W miejscu jego zamieszkania mundurowi znaleźli znaczne ilości papierosów różnych marek. Towar był w opakowaniach, które wskazywały na jego pochodzenie z nielegalnej produkcji.

Funkcjonariusze przeszukali również samochód należący do cudzoziemca. Znaleźli w nim specjalistyczne urządzenie, które służyło do pakowania papierosów w paczki oraz kartony. – Mundurowi obok nielegalnych wyrobów akcyzowych, zabezpieczyli również 18 tekturowych pudeł, zawierających znaczną ilość opakowań przeznaczonych do nielegalnego pakowania papierosów – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Do sprawy zatrzymany został również 50-letni ojciec 27-latka. Okazało się, że w bazach funkcjonował jako "osoba niepożądana na terytorium Polski"

– Obaj zatrzymani mężczyźni, odpowiedzą teraz za szereg przestępstw karno–skarbowych w tym za produkcję i wprowadzanie do obrotu nielegalnych papierosów. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych obywateli Ukrainy czynności procesowych i administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy – podsumowuje Sienicki.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PL
PL 07.12.2018, 16:49
Ukraińcy już opanowali Polskę , Jak tak dalej pójdzie to będziemy parobkami we własnym kraju .
Pablo
Pablo 08.12.2018, 13:08
Zgadzam się ale nikt tego nie zauważa,czasem wieczorem jak Ukraińcy wracają ze swoich 12 godzinnych zmian to nie wiem czy już mieszkam na Ukrainie czy jeszcze w Polsce!

Pozostałe