Uchanie: Izba Pamięci już otwarta

  • 05.12.2018, 14:00
  • ak
Uchanie: Izba Pamięci już otwarta GOK Uchanie
Przygotowania trwały długo, ale wszystko się udało i w zeszłym tygodniu w Uchaniach została oficjalnie otwarta Izba Pamięci.

Uroczystość została zorganizowana w czwartek (29 listopada). Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali:  wójt Leszek Czerwonka oraz Lucyna Charczuk, prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Uchanie. Obecni byli także radni, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Uchaniach i Gimnazjum w Jarosławcu, a także pracownicy Urzędu Gminy i mieszkańcy Uchań.

Izba Pamięci powstała dzięki inicjatywie mieszkańców Uchań. Na realizację projektu udało się pozyskać 3,5 tys. zł ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Realizowało go Stowarzyszenie Kobiet Gminy Uchanie współpracując z nieformalną grupą "Inicjatywa dla Uchańskiej Izby Pamięci". W jej skład weszli: Stefan Ciucki, Romuald Nowak i Agnieszka Włodarczyk.

Dzięki tym wspólnym działaniom powstało miejsce, które będzie przybliżało mieszkańcom dzieje gminy od czasów najdawniejszych do współczesnych.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe