Tomaszów Lubelski: Uczniowie Bartosza laureatami konkursu w Chełmie

  • 5.12.2018, 12:21
  • ak
Tomaszów Lubelski: Uczniowie Bartosza laureatami konkursu w Chełmie Fot. pixabay.com
Bartłomiej Szykuła otrzymał jedną z głównych nagród, a Aleksandra Brożyna została wyróżniona. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego z powodzeniem startowali w V Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej.

Konkurs zorganizowany przez Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie był poświęcony twórczości Włodzimierza Wysockiego. Impreza odbyła się w zeszłym tygodniu. Wzięło w niej udział 67 uczniów z 20 szkół Lubelszczyzny. Byli wśród nich również przedstawiciele tomaszowskiego Bartosza. 

Trzecioklasista Bartłomiej Szykuła recytował po polsku. Swoim wykonaniem utworu „Pomnik” zachwycił członków jury i otrzymał jedną z czterech nagród głównych. Z kolei Aleksandra Bożyna śpiewała. Za interpretację pieśni "Konie" Wysockiego została wyróżniona. 

Uczniów do konkursu przygotowywały: Beata Grela (recytacje) i Katarzyna Ważna (śpiew) oraz koordynującej całość Annie Lal.

 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe