Zamość: Bezdomni koczują w zaroślach, śpią na klatkach schodowych

  • 05.12.2018, 11:18
  • ak
Zamość: Bezdomni koczują w zaroślach, śpią na klatkach schodowych Fot. Straż Miejska Zamość
Zbliża się zima, robi się mroźno, zwłaszcza nocami. W takich warunkach na niebezpieczeństwo narażone są zwłaszcza osoby bezdomne. Pomóc im mogą np. strażnicy miejscy. Muszą jednak wiedzieć, gdzie takich ludzi szukać.

Odkąd zrobiło się zimno strażnicy miejscy z Zamościa regularnie patrolują miasto i szukają miejsc, w których pomieszkują bezdomni. Sprawdzane są m.in. tzw. stałe miejscówki, np. zarośla, pustostany, ale też ogródki działkowe czy klatki schodowe i piwnice bloków.

Straż Miejska sprawdza też wszystkie zgłoszenia od mieszkańców. Reakcja będzie na każdy taki sygnał. Jeśli więc ktoś zna miejsca, w których można spotkać ludzi bezdomnych, powinien telefonować na nr 986. Można też powiadamiać policję dzwoniąc na 112.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szybki
Szybki 06.12.2018, 02:02
Tylko do tej jednej jedynej w czasie zimowym jest potrzebna straz (miejska). Ludziom bezdomnym trzeba po.agac wiekszosc z nich trafilo przez znieczulice politykow i starego systemu (ustroju).

Pozostałe