Aby turystom było lepiej

  • 22.11.2016, 07:40
  • Robert Horbaczewski
Aby turystom było lepiej
Turystów do Tomaszowa Lubelskiego przyciąga przede wszystkim sanktuarium Zwiastowania NMP, cerkiew oraz... możliwość wypicia herbaty w herbaciarni. Problem w tym, że ta ostatnia atrakcja jest wirtualna. Szkoda.

Turystów odwiedzających miasto jest coraz więcej. Wynika to poniekąd z ogólnego trendu. Cześć polskich turystów zrezygnowała z wojaży zagranicznych, obawiając się o bezpieczeństwo i ruszyła zwiedzać kraj. Położone na peryferiach, "nierozdeptane" Roztocze okazało się atrakcyjne. Korzysta na tym także Tomaszów Lubelski.

 – Nie mamy twardych danych o liczbie odwiedzających nasze miasto turystów, ale obserwujemy, że jest ich coraz więcej – mówi Magdalena Tereszczuk, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Roztocze".

Tylko punkt informacji turystycznej w Tomaszowie Lubelskim odwiedziło w tym sezonie około półtora tysiąca osób. Coraz więcej z zagranicy, z Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, a więc kierunków, gdzie zarobkowo wyjeżdżają mieszkańcy powiatu. To oni stają się ambasadorami regionu.

 Turystów przyciągają przede wszystkim zabytki sakralne. Sanktuarium pw. Zwiastowania NMP z modrzewiowym kościółkiem z 1727 roku, w którym znajduje się obraz Matki Boskiej Szkaplerznej z 2. połowy XVII wieku. A także odzyskująca blask, czterokopułowa cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy z ikonostasem liczącym 400 lat. Zabytkowe wyposażenie kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa z amboną w kształcie łodzi pochodzącą z cerkwi unickiej z Uhnowa..

o więcej o turystyce w Zamościu przeczytasz w papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia"

 

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ltm
Ltm 23.11.2016, 08:12
Najwiecej turystów obserwuje się w czwartki, kiedy jest swęto dyszla w Tomaszowie ha ha
Jasiek3
Jasiek3 22.11.2016, 08:41
A zabytkowa Czajnia niszczeje. Niestety!!!

Pozostałe