Przemycają, co się da: bursztyn, narkotyki,... noktowizor

  • 05.12.2018, 08:00
  • ak
Przemycają, co się da: bursztyn, narkotyki,... noktowizor Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Nie tylko papierosy czy alkohol próbują wwozić nielegalnie do naszego kraju przemytnicy. W listopadzie na przejściach granicznych w naszym regionie celnicy przejmowali także inne towary.

Pewien Ukrainiec jechał do Polski przez Dołhobyczów. Przy odprawie niczego nie zgłosił, ale funkcjonariusze celni nie dali się zwieźć. Przeszukali mężczyznę i foliowych woreczkach pod jego obraniem znaleźli 350 g marihuany. Cudzoziemiec został przekazany policjantom z Hrubieszowa. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Postępowanie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Kontrolując samochód osobowy, którym jechał inny obywatel Ukrainy, celnicy z Zosina znaleźli w podszybiu pojazdu 6,5 kg bursztynu.

Natomiast funkcjonariusze z Hrebennego udaremnili wywóz poza UE urządzenia optyczno-elektronicznego. Noktowizor wiózł do swojej ojczyzny 40-letni Ukrainiec. Wyjaśnił, że kupił urządzenie w Rzeszowie na potrzeby własne, bo jest myśliwym.

Tymczasem celnicy przypominają, że noktowizor jest towarem podwójnego zastosowania. Może być użyty zarówno do celów cywilnych jak i wojskowych. Na wywóz poza terytorium Unii Europejskiej takich  urządzeń konieczne jest zezwolenie ministra właściwego do spraw przedsiębiorczości i technologii. Cudzoziemiec takich dokumentów nie miał.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe