Biłgoraj: Parking przy PKS się zazieleni

  • 6.12.2018, 07:03
  • ak
Biłgoraj: Parking przy PKS się zazieleni Fot. UM Biłgoraj
Nowy parking przy dworcu autobusowym w Biłgoraju będzie wyglądał jeszcze ładniej. W listopadzie pojawiły się tam sadzonki krzewów i drzew.

Prace prowadzone przy ul. Pocztowej były ostatnim z elementów kompleksowego zagospodarowania terenu tej części miasta. Przy parkingu posadzono m.in: klony, cyprysiki, berberysy, jałowce, tawuły i hortensje. Wybrano akurat te gatunki, bo rośliny charakterystyczne dla takich miejsc jak skwery czy place. Są też odporne, m.in. na zmienne warunki atmosferyczne, zasolenie i zanieczyszczenia.

Wcześniej przy parkingu pojawiły się stojaki na rowery i wygodne ławki.

Przypomnijmy, że plany wybudowania pomiędzy dworcem autobusowym a ul. Pocztową parkingu z prawdziwego zdarzenia pojawiły się dwa lata temu. Inwestycja została sfinalizowana latem tego roku. Mieszkańcy i przyjezdni mają do dyspozycji 122 miejsca parkingowe, w tym 6 dla niepełnosprawnych kierowców.

Póki co, parkować tam można za darmo. Ale opłaty na pewno zostaną wprowadzone. O tym, od kiedy i w jakiej wysokości będą pobierane opłaty, zdecyduje Rada Miasta Biłgoraj.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał
Michał 6.12.2018, 11:35
Przede wszystkim brawa sie należą za płyty ażurowe w środkowej części każdego miejsca parkingowego, dzięki czemu woda ma lepszy odpływ. Pod tym względem parking jest wzorem dla innych.

Pozostałe