Zamość: Mikołajki z genealogią

  • 7.12.2018, 06:00
  • bn
Zamość: Mikołajki z genealogią
Nikt nie powinien się nudzić. Stowarzyszenie Genealodzy Zamojszczyzny organizuje niezwykłe spotkanie mikołajkowe. Odbędzie się ono w sobotę (8 grudnia) w budynku Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20 w Zamościu.

Spotkają się wówczas zamojscy genealodzy oraz sympatycy tej szacownej nauki pomocniczej historii. Czym ci ludzie się zajmują? Genealogów interesuje m.in. badanie więzi rodzinnych (chodzi o pokrewieństwo, powinowactwo) nie tylko znanych rodów i rodzin, ale także zwykłych mieszkańców naszego regionu. Jak czytamy na facebookowej stronie stowarzyszenia, niektórzy jego członkowie realizują także własne projekty genealogiczne. Do tej młodej organizacji (stowarzyszenie działa od 25 sierpnia 2018 r.) należą także m.in. pracownicy archiwów i muzeów, którzy wspierają te poszukiwania i pasje pod względem merytorycznym. 

Sobotnie spotkanie członków tego na pewno potrzebnego w Zamościu stowarzyszenia odbędzie się w sali nr 10 Książnicy Zamojskiej (w godz. 9-15). 

– Zaprosiliśmy na nie m.in. zamojskich fotografów: Adama Gąsianowskiego i Marka Jawora. Wspólnie zastanowimy się nad sposobami wykorzystania starych zdjęć pod względem badań genealogicznych – zapowiada Przemyslaw Portuś, prezes Stowarzyszenia Genealogów Zamojszczyzny. – To na pewno będzie ciekawe. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich zainteresowanych dziejami Zamojszczyzny oraz historią miejscowych rodzin. 

Zamojscy genealodzy zapowiedzieli na swojej stronie facebookowej, że "planują rozwój własny w kierunku wspólnych projektów". Zapraszają też mieszkańców naszego regionu do współpracy oraz do zapisywania się w skład nowego stowarzyszenia.    

bn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe