Zamość: Brał pożyczki jedna po drugiej. Nie spłacił ani raty

  • 30.11.2018, 12:51 (aktualizacja 30.11.2018, 12:58)
  • ak
Zamość: Brał pożyczki jedna po drugiej. Nie spłacił ani raty Fot. pixabay.com 22-latek wnioski o pożyczki składał przez internet. Wcześniej także w sieci handlował towarem, którego w ogóle nie miał.
Sprytu i pomysłowości 22-latkowi z Zamościa odmówić nie można. Tyle, że te cechy charakteru zaprowadzą go przed sąd. Młody mężczyzna w ciągu dwóch lat oszukał kilkanaście firm pożyczkowych, wyłudzając u nich kredyty. Żadnego nie spłacił. Nie uregulował nawet jednej z wielu rat. "Zarobił" na tym kilka tysięcy złotych i 100 zarzutów, a także perspektywę 8 lat więzienia.

Na trop młodego oszusta wpadli zamojscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Zbadali jego działalność i przedstawili 22-latkowi 100 zarzutów. Bo ustalili, że mężczyzna oszukał przedstawicieli 12 firm pożyczkowych. Jak tego dokonał?

– Za pośrednictwem strony internetowej poszczególnych firm wypełniał wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego wskazując nieprawdziwe dane dotyczące zatrudnienia oraz osiąganych dochodów.  We wniosku wskazywał różne kwoty, z reguły kilkaset złotych – wyjaśnia Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Śledczy przedstawili 22-letniemu zamościaninowi prawie 100 zarzutów. Będzie odpowiadał, że kilkakrotnie zaciągnął pożyczki na łączną kwotę prawie 3 tys. zł. Kara może go spotkać również za usiłowanie oszustwa, bo doszło do niego, mimo że wnioski nieuczciwego kredytobiorcy były z różnych względów były odrzucane.

Kiedy policjanci zajęli się tą sprawą, dość łatwo namierzyli sprawcę. Bo 22-latek był im już wcześniej znany.

– W  przeszłości odpowiadał za oszustwa dokonywane za pośrednictwem Internetu. Na portalach do sprzedaży wystawiał różne towary, osoby zainteresowane ofertą płaciły za produkt, który jednak nigdy do nich nie docierał – wyjaśnia Krukowska-Bubiło.

Wkrótce młodzieniec ponownie zasiądzie na ławie oskarżonych.  Za usiłowanie lub też doprowadzenie do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzanie w błąd" grozi kara do 8 lat więzienia.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bułeczka
Bułeczka 01.12.2018, 14:48
Brawo Bułka
Tytan
Tytan 30.11.2018, 21:34
On wykorzystał luki, a banki i szybkie pożyczki tylko aby wcisnąć kredyt. Więc te 12 firm też powinna podlegać karze za nie wypełnienie obowiązków z udzieleniem kredytu, bo nie sprawdziły komu udzielają kredytu. Ciekawe czy ktoś się weźmie za te firmy. Jak łowić to i grube ryby.
mosiek
mosiek 30.11.2018, 15:33
Dobry uczeń AMBER GOLD , KNF mówią że tu taki ciemnogród.A tu tuz biznesu lokalnego .

Pozostałe