Znaleźli dziuplę z częściami skradzionych aut. Przejęli towar wart pół miliona

  • 30.11.2018, 11:29 (aktualizacja 30.11.2018, 11:42)
  • ak
Znaleźli dziuplę z częściami skradzionych aut. Przejęli towar wart pół miliona Fot. NOSG
To była wspólna akcja funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego, Hrubieszowa i Terespola oraz policjanci z Tomaszowa Lubelskiego i Katowic. W jednej ze śląskich firm znaleźli i skonfiskowali warte ok. 500 tys. złotych części z kradzionych w Polsce i Francji samochodów.

Zaczęło się od tego, że pogranicznicy z Hrebennego zatrzymali na granicy transport podzespołów z kradzionych aut. Zaczęli sprawę badać, a ustalenia doprowadziły ich do śląskiej firmy, która handlowała takimi częściami. Strażnicy graniczni i policjanci z naszego regionu, wsparci przez mundurowych z Katowic, weszli do jej siedziby w zeszłym tygodniu.

Podczas tej akcji dokładnie weryfikowali numery widniejące na poszczególnych częściach i szczegółowo sprawdzali, skąd one pochodzą. Na placu oraz w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli wiele elementów pojazdów zarejestrowanych jako utracone. Skonfiskowano m.in. silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia oraz elementy karoserii.

– Zdecydowana większość ujawnionych części pochodziła z pojazdów francuskich oraz niemieckich, które zostały utracone na terytorium Francji i Polski. Jak ustalili funkcjonariusze, ujawnione części samochodowe były sprzedawane na aukcjach internetowych. Szacunkowa wartość ujawnionych części wynosi około 500 tys. zł, zaś wartość pojazdów utraconych, z których one pochodziły jest nie mniejsza niż 2 mln zł – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim. 

Od początku roku funkcjonariusze NOSG odzyskali skradzione pojazdy oraz podzespoły  o wartości ponad 13 mln zł.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe