Józefów: Matematyka się nie zmydli. Konkurs na finał matematycznego projektu

  • 30.11.2018, 07:00
  • ak
Józefów: Matematyka się nie zmydli. Konkurs na finał matematycznego projektu Fot. MBP Józefów
Matematyka się nie zmydli - to tytuł matematycznego projektu, który zrealizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie. Dla ósmoklasistów z dwóch szkół zorganizowane zostały warsztaty, pokazy, wycieczki, a na koniec matematyczny konkurs.

Całość odbyła się dzięki finansowemu wsparciu Fundacji mBanku. Projekt miał pomóc młodym ludziom zrozumieć nauki ścisłe, zwłaszcza matematykę i chemię, oraz przekonać ich, że można te przedmioty polubić.

Finałowy konkurs wygrali chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Józefowie: Jakub Kasprzyk, Michał Buczkowski i Wojciech Puźniak. Na drugiej pozycji uplasowały się Wiktoria Lal, Patrycja Harasiuk i Julia Chodara z SP w Majdanie Nepryskim, a trzecie miejsce zajęła żeńska drużyna z SP Józefów, czyli Kornelia Szponar, Martyna Nowicka i Julia Potocka.

Ostatecznym zmaganiom młodych matematyków towarzyszył pokaz baniek mydlanych oraz podsumowanie konkursu fotograficznego "Matematyka wokół nas". Jego uczestnicy odnaleźli związki matematyki z codziennym życiem. Na zdjęciach uwieczniali np. józefowski zalew, plac wyłożony kostką brukową czy dziecięcą zabawę przy lustrze. Pierwszą nagrodę otrzymał Miłosz Wojciechowski z SP Józefów, drugą Jakub Karwan z miejscowego gimnazjum i Maciej Nowak z SP Żdanów, a trzecia trafiła do Aleksandry Bodys z SP Józefów. 

Projekt "Matematyka się nie zmydli" był realizowany przez MBP w Józefowie od września. W międzyczasie jego uczestnicy brali udział w wycieczkach, np. do Szewni Dolnej, gdzie poznali cały proces produkcji mydła czy do Lublina, gdzie na Wydziale Chemii Ogólnej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej uczestniczyli w pokazach promujących nauki ścisłe. Odbywały się też warsztaty w bibliotece i bezpłatne konsultacje dla uczniów. Z całego przedsięwzięcia skorzystało łącznie ok. 170 siódmo- i ósmoklasistów oraz uczniów ostatnich klas gimnazjalnych. 

ak

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe