Zamość: PUP ma pieniądze dla bezrobotnych

  • 28.11.2018, 12:18
  • ak
Zamość: PUP ma pieniądze dla bezrobotnych Fot. pixabay.com
Nie trzeba czekać na ofertę zatrudnienia. Można wziąć dotację i założyć własną firmę. Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu ogłosił kolejny konkurs, w którym do wzięcia jest w sumie 306 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Wnioski można składać w PUP do najbliższego poniedziałku (3 grudnia). Osoby, którym się powiedzie otrzymają po 18 tys. zł. Pieniądze pochodzą z różnych źródeł: rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kto może występować o dotacje? Wsparcie z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach realizacji programu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w wieku 45 lat i powyżej" ma szanse otrzymać 7 bezrobotnych powyżej 45 roku życia. Tyle samo osób długotrwale bezrobotnych może otrzymać dotacje z programu „Krok w stronę pracy". Z kolei o pieniądze z EFS mogą ubiegać się bezrobotni w wieku do 29 lat, którzy nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym, a w okresie ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych. Pozytywnie rozpatrzone mogą zostać 3 wnioski.

Dodatkowe informacje można uzyskać w pokoju nr 19 w zamojskim PUP, pod telefonem 84 638 33 60 lub znaleźć na stronie internetowej: zamosc.praca.gov.pl.
 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
11
11 29.11.2018, 10:59
2 lata i po biznesie .

Pozostałe