Hrubieszów: Gest podyktowany sentymentem

  • 22.11.2016, 06:21
  • par
Hrubieszów: Gest podyktowany sentymentem
Maria Stary, córka jednego z przedwojennych dyrektorów Liceum Mechanicznego (obecnie Zespół Szkół nr 1) w Hrubieszowie, przekazała szkole 1220 zł na jednorazowe stypendia dla uzdolnionych uczniów tej szkoły. Fundatorka zmarła w tym roku.

Maria Stary była córką Zdzisława Starego, jednego z dyrektorów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie w latach 1936-1944 i autorką wydanej niedawno książki pt. "Wojna oczami dziecka". To fabularyzowany dokument z osobistymi wspomnieniami autorki. Zilustrowano go zdjęciami – nie tylko z rodzinnego albumu. "Wojna oczami dziecka" to zapis historii rodziny, rozpoczyna się w Hrubieszowie w latach przedwojennych, a kończy kilkadziesiąt lat później w Anglii. 

O wspomnieniach Marii Stary z Hrubieszowa sprzed kilkudziesięciu lat przeczytasz w najnowszym wydaniu "Kroniki Tygodnia".         

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe