Hrubieszów: Zakład Karny ma 50 lat. Uroczyste obchody rocznicy

  • 27.11.2018, 08:00
  • par
Hrubieszów: Zakład Karny ma 50 lat. Uroczyste obchody rocznicy
22 listopada w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie odbyły się uroczystości 50-lecia utworzenia tej placówki połączone z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Jednego funkcjonariusza Służby Więziennej nagrodzono odznaczeniem resortowym, 9 awansowano na wyższy stopień, a 26 przyznano wyróżnienia.

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w Kościele pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie. Potem w świetlicy Zakładu Karnego dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Krzysztof Stefanowski i dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie płk Janusz Krotkiewicz wręczyli 9 podoficerom SW akty nadania awansu na wyższy stopień. Srebrną odznakę za zasługi w pracy penitencjarnej otrzymał st. sierż. sztab. Ernest Pirogowicz. Sierż. Sebastian Chmiel otrzymał wyróżnienie między innymi za to, że w ubiegłym roku zatrzymał pijanego kierowcę. Był również dawcą szpiku kostnego, przeszczepionego obywatelowi USA. 

 25 funkcjonariuszy placówki otrzymało wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków, budowanie pozytywnego wizerunku Służby Więziennej i zaangażowanie w projekt zatrudnienia skazanych, a także szeroką współpracę z kontrahentami zewnętrznymi.

Więcej o uroczystościach i historii jednostki w najnowszym numerze Kroniki Tygodnia i e-wydaniu.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 19.12.2018, 16:28
50 lat temu to chyba trzymali tam walczących z PRL. To jak to jest, ze oni dostają nagrody za 50-cio lecie, a MO zabrali emerytury? Dziwna ta nasza historia. Ci, co kluczami i pałami doceniali politycznych więźniów nie raz skacząc po nich są teraz pewnie honorowymi członkami obchodów 50-cio lecia.

Pozostałe