Pow. tomaszowski: Nowe otwarcie w powiecie. PiS przejęło władzę

  • 27.11.2018, 07:07
  • roh
Pow. tomaszowski: Nowe otwarcie w powiecie. PiS przejęło władzę
Henryk Karwan (PiS) został nowym starostą tomaszowskim. Głosowało na niego 14 radnych, także z PSL i Samorządowcy. Wicestarostą – Jarosław Korzeń, a członkami zarządu – Katarzyna Gucz i Jacek Pawłucki. Jan Kowalczyk (PSL), który powiatem kierował przez 12 lat, będzie teraz recenzował nowe władze jako radny. Z mandatu zrezygnowali Tomasz Machalski i Paweł Mroczkowski

Henryk Karwan, nowy starosta, ma 53 lata. pochodzi z Łaszczówki-Kolonii. Jest członkiem zarządu powiatowych struktur PiS, był też radnym powiatowym minionej kadencji. Do tej pory pracował w Zarządzie Dróg Powiatowych, instytucji podległej staroście. Przez ostatnie 12 lat, jako kierownik Obwodu Drogowego nr 1 w Tomaszowie Lubelskim.

 – Ze strukturami powiatowymi jestem związany od momentu ich powstania, czyli już 20 lat –  mówi Henryk Karwan.

 

Zarząd i prezydium w rękach PiS

Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń (PiS), dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, trener piłkarski, nauczyciel wychowania fizycznego. Korzeń w końcówce ubiegłej kadencji został radnym powiatowym, obejmując mandat po Tomaszu Zielińskim, który został dyrektorem zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty (a potem posłem).

Etatowym członkiem zarządu została Katarzyna Gucz (PiS), była nauczycielka Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej. Zarząd będzie miał też dwóch nieetatowych członków. To Jan Fila, dyrektor Rejonu Energetycznego w Tomaszowie Lubelskim, były wicestarosta za czasów koalicji PSL-PiS i były sekretarz Urzędu Gminy Rachanie. Drugim nieetatowym członkiem zarządu został Jacek Pawłucki, przez 12 lat radny miejski w Tomaszowie Lubelskim, długoletni nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół nr 2, od czerwca dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe