Zamość: Miasto ma ''Plan'' na zabytki

  • 28.11.2018, 07:02
  • bw
Zamość: Miasto ma ''Plan'' na zabytki
29 listopada w południe, w sali Consulatus zamojskiego Ratusza rozpoczną się konsultacje obywatelskie dotyczące projektu "Planu Zarządzania Dobrem Światowego Dziedzictwa UNESCO". Mają one m.in. na celu zebranie propozycji i opinii dotyczących głównych założeń projektu "Planu".

Dokument, którego pełna nazwa brzmi: "Stare Miasto w Zamościu Plan Zarządzania Dobrem Światowego Dziedzictwa UNESCO założenia i kluczowe działania" został opracowany przez: Bogusława Szmygina, Annę Fortunę-Marek i Andrzeja Siwka – trójkę specjalistów z zakresu ochrony zabytków. 

Jednym z kluczowych założeń "Planu" jest zagospodarowanie terenu przy ulicy Sadowej na tzw. Centrum Kultury, które będzie siedzibą Orkiestry Symfonicznej, ale też miejscem w którym będzie można organizować różnego rodzaju koncerty, konferencje i wystawy. Plan dotyczy także renowacji kamienic zespołu staromiejskiego, w tym budynków stojących przy ulicy Żeromskiego. 

Więcej o miejskich zabytkach i planach miasta na ich ochronę przeczytają Państwo w najnowszym numerze Kroniki Tygodnia i e-wydaniu, 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe