sobota, 20 kwietnia 2024 16:08

Michał Zdunek z Frampola w czołówce Supermaratonu Stulecia

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do zorganizowania w Warszawie Supermaraton Stulecia. Wśród najlepszych zawodników, którzy pokonali liczącą 100 kilometrów trasę znalazł się Michał Zdunek z Frampola.

Regulamin zakładał, że biegacze pokonają ten wyjątkowo długi wyścig w czasie nie przekraczającym 12 godzin. Najlepsi byli zdecydowanie szybsi. Michał Zdunek przebiegł 100 kilometrów w 7 godzin 55 minut i 48 sekund!

Ten znakomity wynik pozwolił zawodnikowi z Frampola zająć w ostatecznej klasyfikacji bardzo wysokie 9. miejsce. A w kategorii M-40 był drugi.

Michał Zdunek to utytułowany zawodnik. O jego sukcesach pisaliśmy wielokrotnie. We wrześniu tego roku wywalczył mistrzostwo Polski w maratonie mężczyzn w wieku 40-44 lat. Podczas 9. Tauron Festiwalu Biegowego, który odbył się w Krynicy trasę liczącą przeszło 42 kilometry pokonał w czasie 2 godz. 49 min i 7 s.

Dodajmy, że na co dzień Michał Zdunek jest dyrektorem SP w Teodorówce.