Tereszpol: Pomóż, podziel się krwią

  • 24.11.2018, 07:00
  • ak
Tereszpol: Pomóż, podziel się krwią
Za tydzień, w niedzielę 2 grudnia w Tereszpolu odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Zostanie zorganizowana w budynku urzędu gminy. Ma się rozpocząć o godz. 10 i potrwać do 14.

Im więcej osób się zgłosi, tym lepiej, bo tym większej liczbie potrzebujących będzie można pomóc. Aby do akcji się włączyć, należy mieć ukończone 18 lat, ważyć przynajmniej 50 kilogramów. Wykluczone są osoby, które kiedykolwiek chorowały na żółtaczkę zakaźną albo w ostatnim czasie przechodziły zabiegi chirurgiczne, wykonywały tatuaż albo poddawały się zabiegowi akupunktury.

Samo pobranie krwi jest bezbolesne. Zawsze przeprowadza je wykwalifikowany personel, używając bezpiecznego, wyjałowionego sprzętu.

Zgłaszając się na oddanie krwi trzeba wziąć ze sobą dowód osobisty, być wypoczętym, zjeść lekki posiłek, a dwie doby wcześniej nie pić alkoholu.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe