Gm. Trzeszczany: Śmieci, podwyżka i ''zaginiona'' monstrancja. Rutkowski powiadomił CBA (WIDEO, ZDJĘCIA)

  • 21.11.2018, 12:29 (aktualizacja 29.11.2018 10:48)
  • bw
Gm. Trzeszczany: Śmieci, podwyżka i ''zaginiona'' monstrancja. Rutkowski powiadomił CBA (WIDEO, ZDJĘCIA) bw
Dziś (21 listopada) o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej hotelu Junior w Zamościu odbyła się konferencja prasowa Krzysztofa Rutkowskiego i Wiesława Księżuka w związku z domniemanymi przestępstwami i korupcją w gminie Trzeszczany i parafii Trzeszczany (powiat hrubieszowski).

Podczas konferencji przedstawiono sprawę zakopywania śmieci na terenie parafii Trzeszczany z użyciem służbowej koparki należącej do gminy. Wiesław Księżuk miał otrzymać od wójta gminy Trzeszczany polecenie zakopania śmieci, w tym plastikowych butelek i innych odpadów w dole wykopanym na terenie plebanii. 

Według słów p. Wiesława po wykonania polecenia sekretarz gminy proponował mu podwyżkę za wycofanie się ze słów, które przedstawił w materiale dla telewizji Patriot24. Po odmowie przyjęcia podwyżki p. Wiesław został zwolniony z pracy w Zakładzie Komunalnym w Trzeszczanach. 

Na konferencji omówiono także sprawę rzekomej kradzieży zabytkowej monstrancji, która jak przekonywał Krzysztof Rutkowski, została znaleziona na plebanii kościoła, a kradzieżą miał być obciążony niesłusznie ks. Piotr, były już wikariusz parafii Trzeszczany, obecnie rezydent w Tomaszowie Lubelskim. 

- Zajęliśmy się obiema sprawami, ponieważ są one bulwersujące w kontekście ludzkim, a rzekomą kradzież monstrancji spina osoba proboszcza parafii. Szokujące jest także to, że urzędnik państwowy namawiał pana Wiesława do wycofania swoich słów i zeznań za podwyżkę i przywrócenie do pracy - przyznaje Krzysztof Rutkowski. 

W sprawie zakopywania śmieci i nakłaniania do wycofania zeznań za korzyść majątkową Biuro Rutkowski złożyło do Centralnego Biura Antykorupcyjnego zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa. 

(poniżej zdjęcie dokumentu do CBA i odpowiedzi biskupa w sprawie ks. Piotra)

 

Jak zapowiedział Krzysztof Rutkowski to nie koniec zainteresowania Biura sprawą gminy i parafii Trzeszczany. 

 

bw

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (188)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hehe
Hehe 4.12.2018, 17:15
Co tu tak cicho? Nikt nie ma nic do powiedzenia juz? Nikt nie chce nikogo obrazic?
??
?? 4.12.2018, 20:04
Przecież Pan Wójt dostał zaproszenie! Może internet mu padł i dlatego ta cisza?
Kostucha
Kostucha 2.12.2018, 15:52
Przejdźmy do rzeczy: Zastanawiające jest, kto był pomysłodawcą użycia gminnego sprzętu do prac na plebanii a także w Gminie Uchanie, Werbkowice (była o tym mowa na konferencji w Zamościu)? Najpierw klient (np. ksiądz) mówi komuś, że jest taka i taka sprawa, następnie jakiś urzędnik zgadza się na wykonanie konkretnego zlecenia ale już wtedy dobrze musi wiedzieć, że jest niedozwolone przyjmowanie i realizowanie tego typu prywatnych zleceń. Przez czyje ręce przechodziły te zlecenia? A jeśli faktycznie więcej ich było aniżeli jedno? Czy Wójt za tym stał? A jeśli tak, dlaczego dopuszczał do wykorzystywania gminnego sprzętu do "prywatek"? Jaką mógł mieć z tego korzyść? Panie Wójcie, proszę o doprecyzowanie poruszonych wątków. Wykorzystano mienie komunalne, czyli "nasze". Chcemy wiedzieć kto za tym stał, jaka jest skala tego zjawiska za Pana kadencji. Grzecznie pytam i uprzejmie proszę o słów kilka w tym temacie. Dziękuję
J23
J23 2.12.2018, 17:31
Stara dobra Kostucha wróciła. Yupi.🤣 co za zmiana? Panie Wójcie? Już nie Stachu? I parę innych przyjemnych określeń? Coś mi się wydaje że. Pan Wójt Ci nie odpisze....ale sumienie narodu powinno to zwyczajnie w świecie wiedzieć, prawda?
Kostucha
Kostucha 2.12.2018, 19:29
Prawda, prawda aczkolwiek więcej prawdy znać musi Pan Wójt, czyż nie? Jest we mnie takie przekonanie, że "korona Panu Wójtowi z głowy nie spadnie" gdyby tak znalazł dla mnie (dla nas) chwilę cennego czasu. Mile widziany jest tu na forum publicznym jego komentarz lub oświadczenie. Poczekam cierpliwie. Na zachętę wręcz cnotliwie, może skusi się Pan Wójt? A w sumie czemu sekretarz i Misia mają w kółko świecić oczami? Pana Wójta zapraszam tu na forum w imieniu własnym oraz wszystkich komentujących, czytelników. Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną? Mamy tu miejsce dla Pana Wójta? Czy podpisze się ktoś pod zaproszeniem?
kapitan Żbik
kapitan Żbik 29.11.2018, 11:24
Do 007. I tutaj piszesz bardziej merytorycznie. Tak nie podoba mi się język tych osób zaprezentowany na taśmie i mogę mieć tylko nadzieje ze taki język jest wynikiem emocji albo tego ze Ci ludzie dobrze sie znają. Bo jesli to ma miejsce przy osobach przychodzących do urzędu z ulicy to inna bajka. Wiecej powiem dramat. Teraz ja zapytam Ciebie jeśli wskoczyliśmy na temat obyczajowości. Co sądzisz o fakcie tak późnego ujawnienia tej afery? Czy nie wydaje Ci sie ze tak ważne sprawy dla mieszkańców powinny być wyjaśniane wcześniej? Czy osoby posiadające wiedze na ich temat a jednocześnie ukrywające tą wiedze tak długo nie są w jakiejś części odpowiedzialne? W sensie moralnym np? Miałem zapytać o standardy prowadzenia kampanii wyborczej, walki wyborczej czy w tym przypadku bylo wszystko ok szczególnie w kontekście padającym na taśmie? Ale nie wiem czy to nie za dużo? Pozdrawiam.
007
007 29.11.2018, 17:21
Widzisz kapitanie, ja to zawsze mówię, że lepiej późno niż wcale. Wójt mógł sobie od dawna "grabić i grabić", igrać ... nadział się na Wieśka i nagrabił sobie, coś w tym raczej jest. Spoglądam z dystansu na tą sprawę i zauważyłem tu słuszny interes publiczny, ujawnić kulisy nie tylko tej sprawy. Możliwe, że to przypadek nieodosobniony. O co tu chodzi? O wytknięcie wójtowi, o ile maczał w tym palce, przekraczanie uprawnień, itp. Sprawa jest prosta. Czas natomiast ujawnienia tego, możliwe splata się ze sprawą ex wikarego, odnalezieniem monstrancji i czymś więcej, tzn. nie wykluczone, że obecny wójt nie uchodzi za autorytet wśród pracowników i woleliby zupełnie innego. Może irytuje ich coraz bardziej ten wójt do tego stopnia, że Wiesiek poszedł na pierwszą linię dokręcić mu śrubę i załatwić sprawę po męsku teraz właśnie? Przyznam, że trzeba mieć niezłe jaja i łeb na karku aby zadrzeć z wójtem. Tacy możliww w białych rękawiczkach coś kombinują, zasłaniają się podległym zasobem ludzkim. Waldek nawet tam zbytnio nic nie ma do powiedzenia. Zastanawiam się czy w tym urzędzie, ktokolwiek poza sekretarzem i Michaśką może mieć swoje zdanie. Mogliby odetchnąć niektórzy poważni ludzie, gdyby kto inny był wójtem. Gdyby rok temu Wiesiek ujawnił sprawę, to zapewne straciłby pracę już wtedy i z czego tu żyć na wsi na małym gospodarstwie. Teraz podobno ma dobre oferty pracy u prywaciarzy, więc sam sobie dopowiedz dlaczego teraz a nie wtedy. Jak dla mnie to najlepsza pora akurat teraz, bo uzbierać się mogło wójtowi. Miarka przelać się mogła. Tak na to zapatruję się. Wiesiek odwalił kupę dobrej roboty. Wójt natomiast dał plamy z jego zwolnieniem akurat po ujawnieniu sprawy. Czyż to nie świństwo?
Smutne takie
Smutne takie 2.12.2018, 02:10
Jakie głupie gadanie! "Wiesiek odwalił kupę dobrej roboty.[..] poszedł dokręcić wójtowi śrubę i załatwić sprawę po męsku"?? Serio?! Słyszysz sam siebie człowieku? Tak się załatwia sprawy po męsku? Ukrywając dyktafon w kieszeni? Żaląc się :"Miśka ja już nawet miałem myśli samobójcze". A nastepnie tej samej Miśce wbijać nóż w plecy?
On nie udupił wójta, on pogrążył dobrą koleżankę bo to ona chciała wyciągnąć do Niego rękę, z jej ust padła propozycja odkręcenia afery.
Tak się nie załatwia spraw "po męsku", tylko tchórz działa podstępem, czekając na potknięcia innych.
Echo
Echo 5.12.2018, 15:47
Wiesiek odwalił kupę..Święte słowa!
Xyz
Xyz 2.12.2018, 19:44
Całkowicie się z Tobą zgadzam!Zmiana władzy takimi metodami i z takimi ludzmi?!Co to ma być?Ludzie szanujcie się trochę.Dziś podsłuchana Miśka a jutro to może być każdy
Rrr
Rrr 2.12.2018, 11:47
Bardzo dobrze. A co zesra.i sie juz ze strachu?
Kaszana jak nic
Kaszana jak nic 2.12.2018, 04:50
Durnia chcieliście tam z Wieśka zrobić czy jak? Słyszałem to nagranie w całości. Tłumaczcie się prokuratorom , obracajcie kota ogonem do woli, gdziekolwiek wam podoba się. Co innego wam zostaje? Mi tutaj kitu nie wciskajcie, jeszcze przez to bezsenności się nabawicie albo gorzej -***zki? Komu chcieliście zrobić dobrze? Wieśkowi czy wójtowi?? I bardzo dobrze, że nagrał rozmowę. Jest dowód, przyda się teraz niewątpliwie w sądzie pracy. Pytam: kto uwierzyłby jemu bez tego nagrania? Sam też nie zamierzam teraz pokazywać się bez dyktafonu. A wogóle nie macie dobrej renomy. Jak wyrobicie sobie cudem dobrą markę, dajcie mi znać. Ja za Wieśkiem murem stoję, a komu się podoba -może słodzić wójtowi do woli, powodzenia!
buhaha
buhaha 2.12.2018, 07:41
Kaszana o 4:50? Zgłodniałeś czy może bezduszny wójt ci się przyśnił?
Doprawdy
Doprawdy 30.11.2018, 22:42
Świństwo? Wydaje mi sie że większym świństwem jest szukanie "haka" na wójta po tym wszystkim co dla niego zrobił.
A z tego co wiem, to część pracowników z gminy po wygranej Śwista miała pójść z marszu do "wymiany" na członków jego sztabu. Także nie jesten pewna czy wszyscy byli by zadowoleni po zmianie wójta
Krystian
Krystian 1.12.2018, 15:05
Nieważne czy Świst czy ktoś inny - ktokolwiek byłby lepszy.
She know
She know 1.12.2018, 21:05
Może dla Ciebie Krystian! Dla mnie i dla wielu innych osób Pan Czarnota jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Nigdy nie miałam problemu żeby cokolwiek z nim załatwić, odśnieżanie sprawy ze smieciarzami czy inne przyziemne problemu prostego ludu. Jest o niebo lepszy niż poprzedni i z pewnością lepszy niż ten niedoszły.
A gdyby kazdy podzielał Twoje zdanie to napewno Pan Stanisław nie miałby takiego poparcia wśród wyborców.
Ketr0
Ketr0 2.12.2018, 11:49
Musiałaś duzo miodu i alko przyjąć chyba:)
Ali
Ali 1.12.2018, 21:23
Odnośnie " SHE KNOW (s)" Mnie uczyli w szkole, że w 3 osobie liczby pojedyńczej do czasownika dodaje się "s" akurat w tym języku. No tak: Kali jeść, Kali widzieć ... Widać tu jakich "Panicz Stanisław" ma popleczników... Szkoda słów ...
Szi noł
Szi noł 1.12.2018, 21:28
Ali ali, ali srali :) już naprawdę musi brakować Ci argumentów skoro największą wagę przykładasz do poprawnej formy w nieznaczącym nicku. Pozdro leszczu żałosny
Ali
Ali 1.12.2018, 21:47
Aj come on Szi ną, mamy weekend, ostatki, a Ty taka sztywna, polityczna, bez fasonu tu na forum jak Filip z konopi wpadasz, czemu mnie obrażasz? Proszę nie bądź taka opryskliwa, ja i tak Ciebie lubię, ino mdli mnie Twa słodycz w stosunku do Pana Wójta. Złość piękności szkodzi ponoć -uśmiechnij się lepiej. Ps. Uprzejmie dziękuję za pozdrowienia, ja również pozdrawiam wszystkie miłe Panie ;-)
Szi noł
Szi noł 1.12.2018, 23:37
A Ty mnie nie obraziłeś jako pierwszy? Nie miej więc do mnie pretensji i nie upominaj mnie za opryskliwość skoro sam próbujesz mnie obrazić i ośmieszyć z powodu zgubionej końcówki. Tak więc podsumowując, jeżeli uciekasz się do takich złośliwości to nie pozostało Ci zbyt wiele argumentów do wypowiedzenia. Wyczerpałeś już zasoby durnoty i bezsensownego bełkotu? Ajć . . .
Ale jak widać poniżej, cześć osób już Cię rozszyfrowała Panie James Krystian Kostucha Bond 😂
Udanego imprezowanka drogi nasz nie miły "Paniczu" 😘
Hehe
Hehe 1.12.2018, 22:22
😂 cóż za niesubordynacja, ktoś miał czelność wejsć na publiczny artykuł i dać komentarz 😂 nie masz tu monopolu na komentowanie Panie Krystian/Kostucha/James Bond/Xxx/kilkanascie innych nick'ów ktorych nie idzie spamiętać. Niebawem Ci się pomysły na nicki skończą. 😁 Skoro ostatki i tak dobrze się bawisz to po co tu zaglądasz i obrażasz i czepiasz sie ludzi, którzy mają inne zdanie niż Ty? Taki styl? Słomka Ci z buta wyszła, popraw ją. 😀 jak Ci brak widowni i atencji ludu to załóż sobie kapelę i dawaj koncerty, a nie piszesz tu paszkwile, których nikt nie chce czytać. 😄
Kadr
Kadr 1.12.2018, 11:32
Pierwszego, to zmienić sekretarza wypada
Hops
Hops 1.12.2018, 15:08
Owszem tutaj sie zgodzę, a większość komentarzy tutaj atakuje wójta! A z nagrania i calego tego zamieszania wynika ze jest w tym najmniej winny
KOSA!
KOSA! 28.11.2018, 11:55
Skala patologii w tej gminie i parafii jest porażająca,ale powolutku zrobimy z tym ład
😁
😁 27.11.2018, 23:28
Polowania na czarownice cd.
007 zgłoś się
007 zgłoś się 27.11.2018, 22:22
A czy ten cwaniakowato-wulgarny sekretarz, to ten sam "agent", o którym jeszcze nie tak dawno głośno było w wyniku "audytu przeprowadzonego w PZD pod koniec 2014 r. Kontroler wytknął, że z pieniędzy powiatu była finansowana aplikacja radcowska jednego z pracowników Powiatowego Zarządu Dróg.

Paweł Lipski (34 l.), kierownik jednej z sekcji tej firmy, w grudniu 2011 r. zawarł umowę szkoleniową ze Zbigniewem Więchem, zgodnie z którą PZD miał pokryć połowę kosztów aplikacji radcowskiej i egzaminu końcowego, czyli 12,2 tys. zł. Audyt wykazał, że taka sytuacja nie powinna zaistnieć. Dyrektor PZD został zobowiązany do wyegzekwowania zwrotu pieniędzy. Jednak Lipski ani myślał ich oddawać. Sprawa trafiła do sądu. Ale roszczenia powiatu zostały oddalone" ... Wylądował u Stacha w skeretariacie jak wykopał go starosta?

buhaha
buhaha 30.11.2018, 01:32
Kostek ja Ciebie proszę zdecyduj się w końcu kim chcesz być? Agentem czy Kostuchą? Coś Ty taki niezdecydowany?
Jot. BOND
Jot. BOND 30.11.2018, 10:26
Mów mi Bond... Dżejms Bond! Pozdrawiam kapitanie ciebie i panią wójtową! Widzę, że aktywność wasza nie wygasza :-)
Hehe
Hehe 30.11.2018, 14:25
Ups, nie taki z Ciebie znów James Bond - wójtowej tu nie ma, pudło. Pozdrawiam ciepło.
Jot.BOND
Jot.BOND 30.11.2018, 15:33
Nie ma już pierwszej damy tutaj?? A co, uwiódł ją pleban który na Teneryfy? Mazury??
buhaha
buhaha 30.11.2018, 15:52
To są te standardy? Błazenada.
kapitan Żbik
kapitan Żbik 28.11.2018, 13:52
Nie wiem czy ten sam ale moze zapytaj u źródła. Jednocześnie prosząc o zgodę na umieszczenie danych tych osób na forum publicznym.
007 zgłoś się
007 zgłoś się 28.11.2018, 15:49
Do kapitana Żbika: sekterarzyk gminny to osoba publiczna a o Pawle Lipskim z PZD i jego szefostwie głośno w mediach było/jest. Nie muszę pytać nikogo o ujawnianie danych tych osób , niby z jakiej racji? Żyję w społeczeństwie informacyjno-obywatelskim i mogę nazywać rzeczy i osoby po imieniu i nazwisku. Pozwij mnie jak czujesz ku temu potrzebę, resztę bratku mogę objaśnić na sali sądowej tobie albo twojej papudze!
kapitan Żbik
kapitan Żbik 28.11.2018, 16:14
Teorie może i znasz..jeśli wyrok sądu był korzystny dla Sekretarza a kontekst Twojej wypowiedzi jest jaki jest...to jak to nazwiesz? Poza tym nawet osoba publiczna ma swoje prawa
007 zgłoś się
007 zgłoś się 28.11.2018, 17:58
Nazwać wypada "prawem do krytyki" , "sumieniem narodu" ...Sekretarz to taki zawód jak prawnik albo lekarz, zawód zaufania publicznego. Za Wacka nie do pomyślenia było tak nisko upaść w mowie/czynie. Tu nie chodzi o teorię, tylko o funkcję reprezentatywną. Wójt to szaraczek (jest, bo jest), sekretarz natomiast powinien być jak dyplomata, obyty i grzeczny, to do niego należy obieg dokumentów i pierwszy kontakt z interesantami. Zatem osoba Lipskiego,jak to słychać na nagraniu, w moim odczuciu przyniosła ujmę wizerunkowi urzędu gminy. Owszem, ma swoje prawa jak każdy z nas lecz ma działać na podstawie prawa i robić to, co prawo nakazuje, a nic mi nie wiadomo aby było takie prawo aby kazało jemu nakłaniać operatora koparki do zmiany zeznań (odmiennych oświadczeń na korzyść wójta) a w zamian sugerować przywrócenie (powrót) do pracy. Razi mnie zademonstrowana stronniczość, osaczono mową Wieśka jakby mózg chciano mu wyprać. Co to za radcostwo prawne zaprezentował?, Tak Izba Radców Prawnych szkoli aplikantów? Podobno dofinansowanych w dodatku z publicznych pieniędzy? Administracja istnieje dla obywateli i powinna im służyć, do tego sprowadza się idea szczególnie prawa administracyjnego. I mam tu pytanie zasadnicze, czy dumny jesteś kapitanie Żbiku z obecnego sekretarza w UG Trzeszczany Pawła Lipskiego i jego radcowskiego wybryku? Ja jego nie zmuszałem do zasiadania na tym stołku ale skoro siedzi, to niech kultury łyknie i więcej prezentuje ogłady w godzinach urzędowania, względnie morduchę w kubeł wsadzi, bo słuchać więcej nie chciałbym jego rynsztokowej gadki.
Wrrrrrrrrrr
Wrrrrrrrrrr 28.11.2018, 18:31
Idealnie powiedziane. W ten sposob można sobie w domu lub pod sklepem próbować morały prawić, a i tam nie przystoi.
łojojoj
łojojoj 28.11.2018, 11:25
panstwo dziadostwo tępi i wyrzuca,a ciemnota przyjmuje odrzutków
Anka
Anka 28.11.2018, 15:08
Przypominam że pisząc komentarze w internecie jednak nie jest się anonimowym
smutny bardzo smutny
smutny bardzo smutny 28.11.2018, 15:20
No i masz zepsuła zabawe
Olo
Olo 28.11.2018, 08:57
Skoro roszczenia powiatu zostały oddalone to chyba audytor nie miał racji?
007 zgłoś się
007 zgłoś się 28.11.2018, 10:35
Gratuluję Stachowi i Izbie Radców prawnych nowego nabytku. Widać i słychać jak kultura chyli się ku dołowi w państwie pierwszych piastów. Cóż - taki standard, taki styl... Żenada
pieter
pieter 28.11.2018, 13:48
Czekamy na standardy i styl drugiej strony.
Ciekawski
Ciekawski 27.11.2018, 19:16
Witam! Wesoło tu na forum;) chciałbym zapytać, może i pan operator się wypowiedzieć. Czy to była koparka? Czy koparko-ładowarka? Zasadnicza różnica. Jakby coś to służę pomocą czym się różni jedno od drugiego. Bo w związku z tym mam kolejne pytania, ale to może za chwilkę jak już ustalimy co to było;) pozdrawiam
to tez ciekawe
to tez ciekawe 28.11.2018, 14:26
A nikt nie zapyta jaka była ładowność tych przyczep? I czy były sprawne technicznie? Czy były zachowane zasady bhp przy tak dużym wykopie?
Czak
Czak 27.11.2018, 19:08
„Specjalista jeśli chodzi o obsługę koparki” musiał wykopać „dość poważna jamę” w która wsypał śmieci z „śilosa”😂😂😂😂 Mam wątpliwości aby wierzyć w słowa OPERATORA!
Sl.
Sl. 28.11.2018, 03:42
Lepiej się wysłowić tak się mówi codziennie a nie udawać że się potrafi elokwentnie wysławiać i czytać z kartki.
mietek
mietek 27.11.2018, 19:20
Wybrał śmieci spod szopy załadował na przyczep sześć i z nich zrzucał dlatego czas roboty dlugi
Bajubaju będziemy w raju
Bajubaju będziemy w raju 26.11.2018, 18:41
Na zdjęciach widać przecież wyraźnie zwałowisko. I to na wielkość połowy stodoły. Przecież to przed zasypaniem jeszcze większe objętościowo musiało być. Trudno ze zdjęć oszacować gabaryt, masę. Może niech pokażą nam tą hałdę a przy niej modelkę np. tą panią, o której ostatnio głośno, (tą, której niby mąż jest na odsiadce) Sami sobie zerkniemy wtedy w skali porównawczej i zobaczymy w oparciu o punkt odnośny jak sprawy się mają. Zatem jeśli pleban dysponuje takowymi fotkami, to mile widziane. Ps. pozdrawiamy plebana oraz tą panią ;-)
dno i trzy metry mułu
dno i trzy metry mułu 26.11.2018, 23:01
Poza tym jakim trzeba być człowiekiem atakując i oczerniając kogoś wiedząc jednocześnie że zapewne obejdzie sie bez konsekwencji? Chociażby przez przekonania osoby którą sie atakuje? Dramat
hahaha
hahaha 26.11.2018, 22:25
Istotnie jak na śląsku. Proponuję żebyś sam strzelił sobie tam fote...będzie napewno obiektywnie. 😜😂
Powtórka z rozrywki
Powtórka z rozrywki 26.11.2018, 16:57
Lada chwila ciąg dalszy w gazecie redakcja napisze. Ciekawa sprawa, na czasie.
elo
elo 26.11.2018, 20:58
A to tak przed ukazaniem się artykułu już wiadomo co będzie? Hmmmmm miło
bbgb
bbgb 25.11.2018, 20:55
Po cichu
Po wielkiemu cichu
Idu sobie ku miastu na zwiadu
I idu i patrzu

Na ulicach cichosza
Na chodnikach cichosza
Nie ma Mickiewicza
I nie ma Miłosza
Tu cichosza tam cicho
Szaro brudno i zima
Nie ma Słowackiego
I nie ma Tuwima x2

Po cichu
Po wielkiemu cichu
Idu sobie i idu i idu
I patrzu i widzu

W rękach w głowach cichosza
W ustach w oczach cichosza
Nie ma samozwańców
I nie ma rokoszan

Tu cichosza tam cicho
Szaro brudno i śnieży
Nie ma kosmonautów
I nie ma papieży

Na ulicach cichosza
Na chodnikach cichosza
Nie ma Mickiewicza
I nie ma Miłosza
Jam
Jam 25.11.2018, 16:48
Dla tępych ..
W sprawie zakopywania śmieci i nakłaniania do wycofania zeznań za korzyść majątkową Biuro Rutkowski złożyło do Centralnego Biura Antykorupcyjnego zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Śmieci zostały zakopane za pomocą gminnej koparki,Gdeszyn i Gliniska inne prace zostały zrobione .Czy tak można
Wlad
Wlad 1.12.2018, 21:21
Za kadencji poprzedniego wójta dużo większe przekręty niż wypożyczanie koparki ta gmina widziała i jakoś nikt szumu nie podnosił. Tak samo niech sobie Państwo przypomną ileż to emocji wzbudzał w ludzie poprzedni pleban wraz z wybitną gospodynią? Ha!
Taka gowno burza powstała przez te donosy i nagrania. A te Karaiby to już na bogato kogoś wyobraźnia poniosła 😂
ks Marek doktor
ks Marek doktor 25.11.2018, 16:40
Rutkowski zgłosił doniesienie Słuchacie a nie kumacie.
Wiki
Wiki 25.11.2018, 16:35
Oj żeby przypadkiem Pan Rutkowski nie musiał po raz kolejny płacić odszkodowania, tym razem za publiczne oszczerstwa w kierunku Ks. Marka .
Jakiś czas temu Pan Rutkowski detektyw, bez uprawnień (za co też już dostal wyrok), musiał zaplacic 100tys odszkodowania za bezprawne zatrzymanie
My też
My też 25.11.2018, 13:25
Niech Ksiadz Proboszcz zglosi sprawe do prokuratury, sprawe o pomówienia i oczernianie publiczne
Druh z OSP
Druh z OSP 25.11.2018, 12:52
Bardzo odważnie panie Wiesławie gdyby wszyscy tak postepowali skończyło by się że na twoje miejsce jest wielu! Przeswietlic wójta, sekretarza, kulturę której brak niech wszyscy zobaczą jak gmina szanuje ludzi nie wspomnę o OSP gdzie się podziały pieniądze które państwo przyznało na OSP.
Ciekaw
Ciekaw 25.11.2018, 06:55
A ile grzechu ma w tym Grzechu ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.11.2018, 20:18
Ludzie tam naprawdę nie ma śmieci!!!!!!! Była wizja lokalna z udziałem policji i nie ma śmieci!! Jak można tak wymyślać,udawać desperata samobójcę!!!!! A oni chcieli mu pomagać bo się facet chce wieszać. To jakaś masakra co za człowiek . Jak tak można W głowie się nie mieści. Odsyłam na stronę parafii tam jest oświadczenie i zdjęcia tych 6 przyczep śmieci. Teraz to ten operator powinien dostać po dup..... !!!!
Xxx
Xxx 25.11.2018, 00:38
Tak a ksiądz nie wiedział że koparka przyjedzie nie było go na miejscu. Dziwne wiec kto koparkę zamówił? A Pan Wiesław przed kamerami i w prokuraturze bajki opowiada? Ludzie ogarnięcie się przecież było ponad 2 tyg czasu żeby tych śmieci się pozbyć. A teraz będą robić z operatora koparki wariata.
pietrek
pietrek 25.11.2018, 13:55
Do xxx: Tak dostali sie do tych śmieci od drugiej strony? A moze z polecenia księdza ministranci wykopali i zakopali tak aby śladu nie bylo? Ja rozumiem ze pewne rzeczy sa mało wygodne dla pewnych osób ale przestańcie jątrzyć dobrze ze kto inny zajmuje sie sprawą i mimo wpisów mówiących o braku kompetencji śledczych i prokuratury to dowiemy sie prawdy . Bo teorie spiskowe to nie fakty.
nemezis
nemezis 25.11.2018, 01:40
bo to wariat, szkoda że się nie powiesił.
Ddd
Ddd 25.11.2018, 11:16
Masz nie równo pod sufitem.
cxz
cxz 25.11.2018, 08:43
Czułbyś/czułabyś satysfakcję gdyby do tego doszło?To ty jesteś wariatem i obawiam się czy nie jesteś zagrożeniem dla otoczenia.
Xxx
Xxx 25.11.2018, 07:53
Zastanów się co piszesz!
Pipa
Pipa 24.11.2018, 20:54
Jakbym w tym b....u pracował, to możliwe, że dawno już.bym w wariatkowie wylądował albo poszlachtał się, heheee! Do bydła lepiej się zwraca jak tam w urzędzie! I to od daaaaawien daaaaaawna! Kto tam miesiąc wytrzyma, to i tak twardziel!!! Taka jest prawda
Zasmucona
Zasmucona 24.11.2018, 20:51
Księgowa i Sekretarz najlepiej wiedzieli, ze tam zadne smieci nie były zakopane, jedynym problemem mogło prawdopodobnie byc to, ze nie zostalo to opisane w raporcie (nie wiem czy bylo czy nie było), chcieli mu dać szanse, podsuwali propozycje, by poszedl po rozum do glowy i odwołał tą całą aferę, wrócił do pracy. Propozycja podwyzki byla jako zachęta do powrotu do pracy, a nie za podpisanie oświadczenia (de facto to nie ksiegowa daje podwyżki tylko kierownik tak mi sie zdaje). Nie dość, ze nie skorzystal z wyciagnietej ręki to jeszcze ich pogrążył... Dlaczego to zrobił i czy nagranie na dyktafon bylo jego pomyslem a moze ktos go "zmotywowal"? Wtedy byl czas, by to wszystko odkręcic.. Szkoda :(
Ciekawe
Ciekawe 25.11.2018, 11:24
Ale dlaczego sekretarz i w czyim imieniu składał tą propozycję powrotu do pracy? Przecież p.Wieslawa bezpośrednim przełożonym jest kierownik GZK.
ha
ha 26.11.2018, 07:45
bo sekretarz wszystkim zarządza a wojt jest tylko zwyklym pionkiem
Patrycja
Patrycja 25.11.2018, 12:16
Do Ciekawe: wg mnie nie byla to propozycja powrotu do pracy, tylko chęć pomocy odkręcenia tej całej sytuacji, by mógł wrócić do pracy - gdyby sie przyznał, ze namieszał. Na końcu nagrania rozmawiają o tym, że Ksiezuk mialby iść do wójta i przeprosić za tą całą aferę
Ciekawe
Ciekawe 25.11.2018, 12:28
Patrycjo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, tego uczą w drugiej klasie szkoły podstawowej, pytam dlaczego sekretarz? A czy to była propozycja powrotu pod jakimś warunkiem oceni kto inny, niestety nie ty.
A może
A może 25.11.2018, 13:16
**Ciekawe** A kto Ci powiedział że w ogole w czyimś imieniu mówili, może sami są inicjatorami tej rozmowy. Zwyczajnie chcieli mu podpowiedzieć jak to można zakończyć tak zeby byl wilk syty i owca cała. A że wypowiedzi przepełnione są przekleństwami i ogolnie utrzymują się w stylu rynsztokowym to juz inna bajka.
pietrek
pietrek 25.11.2018, 14:26
Do A MOŻE: To tez sie pewnie szybko wyjaśni. Co do stylu rynsztokowego większość wypowiedzi pod tym artykułem niestety wpisała sie w ten rynsztokowy trend, wypowiedzi pełne jadu i personalnych wycieczek..czy oni sa gorsi bo ich nagrano? Ludzi którzy emocjonalnie podeszli do rozmówcy? Większym chamstwem jest dla mnie wlasnie sytuacja gdzie ludzie oceniają innych gdzie ich własny język pozostawia wiele do życzenia.a dlaczego ? Bo jesteśmy anonimowi?
Krzysztof
Krzysztof 25.11.2018, 11:22
Skoro wszystko bylo ok to niby dlaczego ich pogrążył? Zaprzeczasz sama sobie.
Zasmucona
Zasmucona 25.11.2018, 12:10
Do Krzysztof: Bo nagrał ich rozmowę i upublicznił pokazując ich "prawdziwe oblicze" i co myślą o innych (policja, kler, wójt, p. Głuszczak, kierownik GZK).
Co daleej
Co daleej 24.11.2018, 20:11
Wiecie co ,szkoda mi pana Wiesława,,tak po ludzku.
Co bliżej
Co bliżej 24.11.2018, 20:57
A mi Stacha szkoda a raczej durnoty jego, heheee
Co bliżej
Co bliżej 24.11.2018, 21:43
Mam na myśli durnotę Stacha tak a'propos
AK
AK 24.11.2018, 19:42
Pora najwyższa żeby tym wszystkim zajęły się odpowiednie instytucje,bo jak widać szambo zaczęło się przelewać!

Pozostałe