Po wyborach samorządowych w Hrubieszowie. Targom nie ma końca

  • 20.11.2018, 07:17 (aktualizacja 20.11.2018, 17:26)
  • Mariusz Parol
Po wyborach samorządowych w Hrubieszowie. Targom nie ma końca Fot. Wikimedia Commons
Już rozpoczyna się nowa kadencja samorządu, a wciąż nie zawiązano koalicji w Radzie Miasta Hrubieszowa ani w samorządzie powiatowym.

W najbliższą środę w Hrubieszowie odbędą się dwie sesje inaugurujące kolejną kadencję samorządu. Zarówno w Radzie Miasta, jak i w Radzie Powiatu Hrubieszowskiego nie zawarto żadnych koalicji. Prawdopodobnie aż do rozpoczęcia obrad będą trwały negocjacje w spawie obsadzenia różnych stanowisk (w powiecie: starosty i wicestarosty hrubieszowskiego, a w mieście: zastępcy burmistrza, przewodniczących i wiceprzewodniczących obydwu rad).

PiS w minionych wyborach samorządowych zdobył najwięcej mandatów w Radzie Miasta Hrubieszowa. W miejskim samorządzie kandydaci popierani przez Prawo i Sprawiedliwość zajmą 7 z 15 miejsc. To ugrupowanie będą reprezentowali: Anna NajaZbigniew LebiedowiczIwona ŚwistowskaJan Szulakiewicz, Ryszard Wiech, Leszek Kryszczuk i Maryla Symczuk, która w ostatnich wyborach burmistrza Hrubieszowa była kontrkandydatką Marty Majewskiej. W drugiej turze dotychczasowa wiceburmistrz pokonała kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości i to Marta Majewska w bieżącej kadencji zasiądzie na fotelu burmistrza tego miasta, a Maryla Symczuk będzie pełniła mandat miejskiej radnej.

 

Powyborcza matematyka

Obecnie jest pewne jedynie to, że żadne z ugrupowań w Radzie Miasta Hrubieszowa nie ma  wystarczającej liczby mandatów, która zagwarantowałaby im samodzielne rządy. Porozumienie i Rozwój 2018, z którego kandydowała obecna burmistrz Marta Majewska, zajęło trzy miejsca w miejskim samorządzie. Mandaty zdobyli: Józef BojarczukWiesław Bańka i Danuta Kowalska. Trwają więc negocjacje z radnymi z pozostałych ugrupowań.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe