Marek Skomorowski – prezes Zamojskich Zakładów Zbożowych Sp. z o. o.

  • 20.11.2018, 06:39 (aktualizacja 20.11.2018, 09:49)
  • bw
Marek Skomorowski – prezes Zamojskich Zakładów Zbożowych Sp. z o. o. Marek Skomorowski - nominowany w kategorii Biznesmen Roku
Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomiki i organizacji rolnictwa. Po studiach przebywał 2,5 roku w USA, a po powrocie przez wiele lat związany był z sektorem bankowości rolniczej.

Następnie pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, awansując stopniowo aż do stanowiska zastępcy dyrektora oddziału Lublin. Zdobył także cenne doświadczenie w zarządzaniu, prowadząc własny biznes. 

W 2016 r. Marek Skomorowski był prezesem Zarządu Spółki Rolnej Skarbu Państwa, a od sierpnia 2016 roku  jest prezesem Zarządu Zamojskich Zakładów Zbożowych Sp. z o.o. w Zamościu. Firma od tego czasu zwiększyła produkcję i sprzedaż o ok. 60 proc., skup zbóż o 100 procent. 

Zamojskie Zakłady Zbożowe nastawione są na rozwój, co wiąże się z licznymi inwestycjami. Do użytku oddano nowoczesną suszarnię za 1,2 mln zł, a 3,5 mln złotych Zamojskie Zakłady Zbożowe zainwestowały w magazyn zbożowy w Tuczapach. 

Planowane są także dalsze inwestycje w modernizację młyna, co przełożyć się ma na przynajmniej dwukrotne zwiększenie wydajności produkcji. Koszt inwestycji, która zostanie zrealizowana w latach 2019-2020 to ok. 10 mln zł. Spółka pracuje także nad wprowadzeniem nowego produktu.

 – Chcemy, by Zamojskie Zakłady Zbożowe rozwijały się i były chlubą Zamojszczyzny. Jestem związany z tymi stronami, pochodzę stąd, a moi pierwsi udokumentowani przodkowie przybyli tu już w 1397 roku. To zobowiązuje mnie do dalszej pracy i działania na rzecz rozwoju regionu – mówi Marek Skomorowski. 

Skomorowski angażuje się także w działalność społeczną, wspiera m.in. Zamojskie Amazonki i klub sportowy Padwa.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomson
Tomson 12.08.2019, 07:31
Biznesmen roku Hahah.
Załatwił stadninę w Janowie na dobre. POTWARZ ta nominacja dla ludzi ktorzy stworzyli ten osrodek w Janowiw
zamościanin
zamościanin 24.11.2018, 16:51
Nepotyzm w PIS e
Psl
Psl 20.11.2018, 07:03
Jaki on dobry ? stolek....matolek
QŃ
20.11.2018, 07:01
Pis owski laluś miał końmi się zajmować .Ale nie wiedział gdzie koń ma łep a gdzie ogon. Z mąko daje sobie rade .

Pozostałe