Gmina Tomaszów Lubelski

  • 20.11.2018, 07:03 (aktualizacja 20.11.2018, 09:50)
  • bw
Gmina Tomaszów Lubelski Gmina Tomaszów Lubelska - nominowana w kategorii Inwestor Roku
Gmina Tomaszów Lubelski położona jest w południowej części woj. lubelskiego i okala swym terytorium miasto powiatowe Tomaszów Lubelski, tworząc jego inwestycyjne zaplecze. Gmina podzielona jest na 29 sołectw, w których mieszka około 11500 osób.

Infrastruktura techniczna gminy Tomaszów Lubelski to przede wszystkim drogi, chodniki, oświetlenie drogowe. Gmina dba także o uzbrojenie terenu w wodę i kanalizację,  termomodernizację szkół, świetlic oraz wspiera rozwój alternatywnych źródeł energii (OZE) dla mieszkańców. W latach 2017-2018 gmina zrealizowała wiele inwestycji. W 2017 roku zakończono budowę drogi Przeorsk – Ruda Żelazna za ponad 3 miliony złotych, a w obecnym udało się przebudować drogę Sabaudia – Majdanek za łączną kwotę 2 mln 106 tys zł. Wsparcie dla odnawialnych źródeł energii przekroczyło 4 miliony złotych. Za 1 mln 145 tys. gmina zbudowała także sieć wodociągowo-kanalizacyjną dla mieszkańców wsi. 

 – Naszym priorytetem są nowe inwestycje i poprawa warunków życia mieszkańców. W najbliższych latach będziemy inwestować w budowę dróg gminnych, termomodernizację budynków użyteczności publicznej w tym wszystkich szkół oraz świetlic wiejskich czy zagospodarowania terenów pod turystykę i rekreację – zbiorniki wodne w Rogóźnie, stok narciarski na Białej Górze. Chcemy także współpracować z samorządem wojewódzkim i powiatowym w zakresie budowy i przebudowy dróg – podkreśla Marzena Czubaj-Gancarz, wójt gminy Tomaszów Lubelski .

Aby skutecznie pozyskać pieniądze na rozwój, gmina Tomaszów Lubelski współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Lubelskim Urzędem Wojewódzkim, Starostwem Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim i Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe