Zamość: To będzie gigantyczna inwestycja. Miasto szuka wykonawcy

  • 20.11.2018, 14:02
  • bw
Zamość: To będzie gigantyczna inwestycja. Miasto szuka wykonawcy
Droga krajowa 74. na odcinku Aleje 1 Maja – Szczebrzeska zostanie przebudowana. Inwestycja pochłonie ok 96 milinów złotych i zostanie zakończona jesienią 2021. Miasto szuka wykonawcy tego zadania.

Ponad 5 kilometrów drogi krajowej nr 74, łączącej Aleje 1 Maja do granic miasta na ulicy Szczebrzeskiej zostanie gruntownie wyremontowane. Przebudowane zostaną ulice: Aleje 1 Maja, Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeska, aż do granic miasta. Zaplanowano budowę kanalizacji deszczowej, zatok autobusowych, zjazdów do wszystkich posesji. Cały odcinek zyska także nowe oświetlenie, chodniki i ścieżki rowerowe. Rozbudowany zostanie most na Łabuńce. W ramach inwestycji przy ulicach staną tablice świetlne, informujące o warunkach na drodze, temperaturze czy korkach (tzw. system ITS). Zanim to jednak nastąpi, miasto musi wyłonić wykonawcę inwestycji. Termin składania ofert wyznaczono na 30 listopada.

      – To inwestycja realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że  wykonawca będzie odpowiedzialny nie tylko za wykonanie inwestycji, ale wcześniej za pełny projekt. Obecnie miasto przyjęło "program funkcjonalno-użytkowy", który jest wstępnym zarysem zadania, ale to w dużej mierze od wykonawcy będzie zależeć ostateczny kształt inwestycji – podkreśla Marcin Grabski, sekretarz miasta Zamość. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaro
Jaro 21.11.2018, 16:01
Po co remontowac calosc skoro czesc dwu pasmowki jest dobra. Mozna by bylo zrobic przebudowe w dwoch odcinkach. Pierwszy od myjni na na 1 maja do poczatku dwupasmowki to jest krzyzowka z janowicka. I drugi od ronda ma szczebrzeskiej do granicy miasta. A za pozostala czesc kasy mozna wyremontowac łukasinskiego i partyzantow bo wstyd i strach jezdzic po tych krzywiznach kolo nadszanca. Bracia Pomaranscy wstydza sie za najgorsze rondo w zamosciu
Lak
Lak 21.11.2018, 00:00
Trzy lata jazdy obazdami np to się będzi działo

Pozostałe